2 Bin 807 Kişinin Uçaklardan Tahliyesi Tamamlandı

Koronavirüsün Avrupa’da etkisini arttırarak göstermesinin ardından yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar, ülkeye dönmek için harekete geçti. Bu kapsamda detaylı çalışma yürüten bakanlıklar, Avrupa’dan Türkiye’ye dönmek isteyen 2 bin 807 vatandaşın tahliyesini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “9 Avrupa ülkesinden Türkiye’ye dönmek isteyen 2 bin 807 vatandaşımızın tahliyesi tamamlandı” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açıklamaları ise şu şekilde;

Saat 06.00 Suların’da Tamamlanmış Bulunuyor.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında ülkemize yönelik uçuşları durdurulan 9 Avrupa ülkesinden Türkiye’ye dönmek isteyen vatandaşlarımıza ilişkin 15 Mart Pazar Dışişleri, İçişleri, Sağlık ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlarımızla yaptığımız toplantıda aldığımız kararlar çerçevesinde;

9 ülkeden Türkiye’ye dönmek isteyen 2807 vatandaşımızın tahliye işlemleri saat 06.00 itibarıyla tamamlanmıştır.

Tüm Vatandaşlar KYK Yurtlarına Yerleştirildi.

Vatandaşlarımız 14 gün boyunca misafir edilecekleri KYK yurtlarına yerleştirilmişlerdir. Yurtlarda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun belirlediği “kurallar” çerçevesinde barınma, beslenme, sağlık ve güvenlik dahil ihtiyaçların karşılanmasına ilişkin tüm tedbirler alınmıştır.

Gerekli Soruşturma Başlatıldı.

Tahliye esnasında karantina şartlarına aykırı uygulamalarla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Yaklaşık iki gün gibi kısa bir sürede tüm operasyonun başarıyla tamamlanmasında emekleri geçen tüm Bakanlık, Kurum ve Kuruluşlarımıza, İstanbul ve Kocaeli Valiliklerimize teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2 Bin 807 Kişinin Uçaklardan Tahliyesi Tamamlandı için yorumda bulun

    2 Bin 807 Kişinin Uçaklardan Tahliyesi Tamamlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2 Bin 807 Kişinin Uçaklardan Tahliyesi Tamamlandı için ilk yorumu yapabilirsin.