1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

65 Yaş Üstü Yolculara Bilet İadesi Yapılacak

65 Yaş Üstü Yolculara Bilet İadesi Yapılacak
65 Yaş Üstü Yolculara Bilet İadesi
0

İyi Haber Geldi

Corona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü kişilere sokağa çıkma yasağı gelmesi sebebi ile uçak bileti alanların aklında soru işaretleri oluşturmuştu.

Corona virüs her geçen gün yayılımını arttırmaya devam ediyor. Toplu taşıma araçları da virüsün bulaşmasında etkili bir rol oynuyor. Hava yolu taşımacılığı da bu etkili alanlardan biri olarak görülüyor. 65 yaş üstü kişilere gelen sokağa çıkma yasağı ile erken bilet alanların aklında soru işaretleri oluşmuştu.

THY 65 yaş üstü yolcular için bilet iadesi yapacağını açıkladı. THY’nin resmi web sitesinden yapılan açıklamada, “Türkiye’de 65 yaş ve üzeri yolcularımıza gelen sokağa çıkma sokağa çıkma kısıtlaması getirilen şehirlere varışlı, çıkışlı olarak bileti düzenlenmiş olan ve kısıtlama nedeniyle yolculuğunu gerçekleştiremeyecek olan kişilere verilen ilave haklar tanındı.” denildi.

İyi haberin gelmesi yolcuların yüzlerini güldürdü. Diğer uçak şirketlerinin ise kısıtlamaya karşı nasıl bir uygulama yapacakları hakkında henüz net bir açıklama gelmedi. Konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen yolcular hava yolu şirketlerine ait müşteri hizmetlerinden gerekli bilgiyi alabiliyorlar.

THY tarafından yapılan açıklamanın devamında ”10 Kasım 2020 tarihi ve öncesinde biletleri düzenlenmiş, 10 Kasım 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında 65 yaş ve üzeri kısıtlamanın geçerli olduğu şehirlere gerçekleşecek Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferleri için bilet iadesi yapabilirsiniz. Diğer haklarınız orijinal bilet şartları ve mevcut yayınlar çerçevesince uygulanmaktadır. İade talepleri, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı 65 yaş ve üstü yolcuların hç kullanılmamış biletler ve inerline uçuşlar için ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade yapılır” denildi.

Dilerseniz ”California Eyaletinde Uçak Kazası Meydana Geldi” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap