İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. 74 Yaşındaki Yolcunun Uçuşuna İzin Verilmedi

74 Yaşındaki Yolcunun Uçuşuna İzin Verilmedi

almanya

İzin Yok!

Alman polisi ülke itibarını zedeliyor gerekçesi ile uçuşa izin vermedi.

Alman sınır polisi Frankfurt Havalimanı‘nda  general üniforması taşıyan 74 yaşındaki yolcu ile karşılaştı. Durumu fark eden polisler ülke itibarına zarar vereceği gerekçesiyle yolcunun uçuşuna izin vermedi.

Üzerinde Alman ordusuna ait üniforma bulunan 74 yaşındaki yolcu İstanbul’a uçmak istiyordu. Frankfurt Havalimanı’nda fark edilen yolcunun ülkeden çıkışına izin verilmedi.

Görevli polisler tarafından yapılan açıklama da 74 yaşındaki yolcunun sahte üniforma taşıdığı ve bavulunda 35 cm uzunluğunda bir süngü yer aldığı söylendi. Yolcunun ne amaçla bunları taşıdığı hakkında ise net bir bilgi gelmedi.

Yolcunun uçuşunun iptaline yönelik açıklama da ”Almanya’nın itibarına büyük zarar verme tehlikesi” nedeni ile ülkeden çıkışına izin verilmediği belirtildi. Göz altına alınan yolcunun sorgusu ise devam ediyor.

Perşembe günü meydana gelen olayda söz konusu yolcunun terminaldeki koltuklardan birinde maske takmadığı da dikkat çekmişti. Kurallara uymaması nedeniyle dikkat çeken yolcuya polis müdahale etti.

Ortaya atılan iddialara göre yolcunun İstanbul’da bir Türk generali ziyaret edeceğini ve süngüyü de hediye olarak yanında getirdiğini söylediği belirtildi.

Polis, olaydan sonra yolcunun kimlik belgelerine, üniformasına ve süngüsüne el konduğunu ve hakkında cezai işlem başlatıldığını bildirdi.

Bahsi geçen yolcuyla ilgili yapılan araştırma sonucunda silahla işlenen suçlar ve şiddet suçlarından poliste birden fazla suç kaydının olduğu ve ifadesinin alındığı esna da kafası karışık bir tutum içerisinde olduğu gözlemlendi.

Dilerseniz ”Yunanistan 18 Savaş Uçağı Alıyor” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap