1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Açıklama Geldi: Kimse British Airways’in adını aşağılayamaz!

Açıklama Geldi: Kimse British Airways’in adını aşağılayamaz!
British Airways
0

Büyük İddiaya Yanıt Geldi

Şirkette görev yapan kabin memuru hakkında para karşılığı yolcularla birlikte olduğu iddia ediliyordu

British Airways hava yolu şirketi, kabin memuru hakkında ortaya atılan iddialara karşı açıklamalarda bulundu. Şirket tarafından yapılan açıklama ‘Kimse British Airways’in adını aşağılayamaz’  ifadeleri kullanıldı. Bahsi geçen iddia tüm haber kanallarında manşet olmuştu.

Bu haberlerden sonra itbarı zedelenen şirketten gelecek açıklamalar merakla bekleniyordu. Olaydan sonra bir çok yolcu kaybıda yaşayan  British Airways konu hakkında hemen aksiyon alarak açıklamalar da bulundu ve gereğini yaptı.

British Airways hava yolu şirketinde görev yapan bir kabin memuru hakkında ortaya atılan iddia ise şu şekildeydi; uçakta çekilmiş +18 fotoğraflarını açtığı bir sosyal medya kanalından paylaşarak erkek yolcularla ücret karşılığı birlikte oldu. Uzun bir süre bu şekilde devam ettikten sonra kabin memurunun bu durumu ortaya çıkınca British Airways konu hakkında acil soruşturma başlattı.

Şirket olaydan sonra kabin memurunun işine son verildiğini bildirdi. Daha sonra yapılan açıklamalarda ise British Airways‘in bir yetkilisi; ‘Tüm personellerimizden en yüksek ahlaki çalışma davranışını uygulamasını istiyoruz. Hiç kimse şirketimizin adını ve itibarını aşağılayamaz, küçük düşüremez. Yaşanan bu olayla ilgili ilk tepkimizi verdik ve araştırmaya devam ediyoruz’ dedi.

Sosyal medya da paylaşılan görüntülerden sonra bir çok yolcuda büyük tepki göstermişti. Kabin memurunun görevden alınmasının yanında tüm çalışanlarda uyarıldı. British Airways’in olayı hızlı bir şekilde araştırması ve çözüme kavuşturması bekleniyor.

Dilerseniz ”Türk Hava Yolları Kendi Kargo Şirketini Kuruyor!” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap