1. Ana Sayfa
  2. Uçaklardan Haberler

AKINCI 3.Prototip Sona Yaklaştı!

AKINCI 3.Prototip Sona Yaklaştı!
Akıncı TİHA 3. Prototip Yolda
0

3. Prototip Yolda!

Selçuk Bayraktar tarafından sosyal medya da yapılan açıklama da AKINCI TİHA’nın 3.prototipinin yolda olduğu bildirildi.

Selçuk Bayraktar öncülüğünde hayata geçirilen SİHA, TİHA ve İHA projeleri benzersiz özellikleri ve kabiliyetleri ile dünya çapında ün kazanmıştı. İlgi odağı haline gelen bu hava aracı projelerinin oldukça hızlı gelişmesi de yüzleri güldüren bir başka nokta oluyor.

BAYKAR’ın göz bebeği AKINCI TİHA‘nın 1. ve 2. testleri başarıyla gerçekleşmişti. BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk  Bayraktar tarafından sosyal medyada yapılan açıklamada AKINCI TİHA’nın 3.prototipinin yolda olduğu bildirildi. AKINCI TİHA’nın 3.prototipi tüm Türkiye’de merakla bekleniyor.

2020’de Hazır!

Akıncı TİHA 3. Prototip
Akıncı TİHA 3. Prototip 2020’de Hazır

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar yaptığı açıklamada AKINCI TİHA’nın 2020 yılı içerisinde envantere gireceğini söyledi. 2020 yılı içerisinde göreve başlayacak olan AKINCI TİHA güvenlik güçlerince kullanılmaya başlanacak. Mühendislerin yoğun çalışması sonucu hayata geçirilen TİHA projesi hızlı ve başarılı gelişmelerle vatandaşları sevindirmeye devam ediyor.

Taktik insansız hava aracı AKINCI’nın ilk uçuşu 2019 yılında gerçekleşmişti. AKINCI TİHA projesinin üçüncü prototipinin entegrasyon süreci ise Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Merkezi’nde devam etmekte. Üçüncü prototip de entegrasyonun bitmesinin ardından test uçuşlarını gerçekleştirmek üzere Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’na gönderimi sağlanacak. AKINCI TİHA 3.Prototip detayları ve ek özellikleri ise tüm dünya tarafından merakla bekleniyor.

Dilerseniz ”SİHA’lardan Sonra Şimdide F-35 Satışı Gündemde” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap