İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Uçak Kazaları
  3. Alman Havayolu şirketi Lufthansa Büyük Tehlike Atlattı
Trendlerdeki Yazı

Alman Havayolu şirketi Lufthansa Büyük Tehlike Atlattı

Lufthansa

Ölen Ya Da Yaralanan Yok

Ünlü Alman Hava Yolu Şirketi Lufthansa Arjantin’de büyük tehlike atlattı.

Uçak kazaları ya da teknik arızaları ile ilgili birçok haberi okuyucularımızla paylaşıyoruz. Ancak bu sefer gerçekleşen olay türüne az rastlanan cinsten diyebiliriz. Bugün meydana gelen olay da Almanya’nın ünlü hava yolu şirketi Lufthansa büyük tehlike atlattı.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te yer alan Ezeiza Uluslararası Havalimanı’nda tehlikeli dakikalar yaşandı. Öncelikle her şey normal gidiyordu. Ne olduysa uçak push back yapacağı esnada oldu.

Lufthansa hava yolu şirketine ait Boeing B747-8 tipi uçağa push back yapıldığı esna da push back aracından bir anda dumanlar çıkmaya başladı. Ardından araç yanmaya başladı. Görevliler büyük panik yaşadı. Ancak korkulan olmadı.

Push back aracında yangının da etkisiyle büyük hasar meydana gelirken uçakta herhangi bir hasar bulunmadığı söylendi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, yangının neden çıktığı ise yetkililer tarafından araştırılıyor.

Olaya Ait Görüntüler Kameralara Yansıdı

Kaydedilen görüntülerden de net bir şekilde göreceğiniz gibi araçta meydana gelen yangın sonrası hızlı bir şekilde müdahale ediliyor. Görevliler tarafından kısa sürede söndürülen yangının başka alanlara sıçraması önleniyor.

Uçakta lekeler dışında her hangi bir hasar bulunmuyor. Ancak push back aracı kullanılamaz hale geldi. Push back aracında meydana gelen yangının teknik bir arıza nedeni ile meydana gelebileceği tahmin ediliyor.

Olay yerine geren yetkililer tarafından yangının detayları araştırılmaya başlandı. Olay sonrası her hangi bir yaralananın olmaması da yüreklere su serpti.

Bu gibi olayların önüne geçmek için hava yolu şirketinin tüm push back araçlarını kontrol edeceği belirtildi. Eşine az rastlanan bu durum havacılık sektöründe çok nadiren yaşanmaktadır.

Dilerseniz ”Yerli HavaYolu Şirketleri 2021 Pilot Maaşları” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap