1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Antalya Havalimanı’nda Birbirinden İlginç Kayıp Eşyalar

Antalya Havalimanı’nda Birbirinden İlginç Kayıp Eşyalar
1

Kayıp eşya bürosunda güvenli bir şekilde muhafaza edilen bu eşyaların listedeki başını gözlük, saat ve kemer oluştururken; kaybedilen birincilik kupası en fazla dikkat çeken eşya olmayı başardı. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Antalya’da, yaz aylarında en yoğun günde 3 dakikada bir uçak Antalya Havalimanı’na iniş-kalkış yapıyor. Hava yoluyla gelen yolcuların bir kısmı ise beraberinde getirdikleri bavul, çanta ya da ziynet eşyalarını Antalya Havalimanı içerisinde unutabiliyor. Yolcular tarafından unutulan bu eşyalar, havalimanı idaresince koruma altına alınarak, yine havalimanı içinde bulunan kayıp eşya bürolarında tutanakla birlikte sahibi bulunana kadar bekletiliyor.

AKTİF OLARAK 4 BİNE YAKIN KAYIT VAR

Kapısında güvenlik personelinin beklediği ve izinsiz kimsenin giremediği kayıp eşya bürolarında, çoğunlukla valiz ve çantalar dikkati çekiyor. 2019 yılında 8 bin 657 kayıt açılan kayıp eşya bürolarına, geçen yıl 4 bine yakın kayıt açıldı. Kayıp eşya sayısının düşüşünün en büyük sebebi ise yolcu trafiğinin pandemi nedeniyle 3’te iki oranında azalması. Kayıp eşyanın büyük kısmını gözlükler oluştururken, aralarında ziynet eşyaları ve oyuncaklar da bulunuyor.

5 DAKİKADA İÇERİSİNDE KAYIP BULUNUP TESPİT EDİLİYOR

Antalya Havalimanı Operasyon ve Güvenlik Direktörü Ercan Kuruçırak, Antalya Havalimanı’nda unutulan, kaybolan tüm eşyaların güvenli ellerde olduğunu vurguladı. Yolcuların kaybettikleri ürünle ilgili havalimanıyla iletişime geçmelerinin ardından hızlı bir şekilde sonuca ulaşıldığını belirten Kuruçırak, “5 dakikada kaybın kayıtlarımızda olup olmadığı, buradaysa teslimi gerçekleştiriliyor. Bulunan eşyalar tutanakla birlikte bürolarımızda uygun koşullarda hiçbir zarar görmeden kanuni sürelerinin sonuna kadar saklanıyor.” dedi. Kuruçırak, kayıp eşyadaki düşüşün turizm ve yolcu sayılarıyla doğrudan ilişkili olduğunu söyledi.

KAYBOLAN İLGİNÇ EŞYALAR

Kayıp eşya listesinin başında güneş gözlükleri yer alırken, saat ve kemer sırayı takip eden eşyalar oldu. Kayıp listesinde hem boyutu hem de önemli olması nedeniyle kaybolması ya da unutulması pek mümkün olmayan eşyalar da yer aldı. Bir otomobile ait plaka, boyu 1 metreye yakın peluş ayı, su arıtma cihazı, nargile, drone, ikiz bebekler için puset, çaydanlık ve Rusya’daki bir kadın voleybol takımına ait 2019 yılında kazanılan birincilik kupası en ilginç kayıp eşyalar olarak belirlendi.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Hava limanlarının hepsinde böyle unutulan esya cok var insalanlar artik umursamiyorlar bile magazaya dönmüş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir