1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Bayram Öncesi Uçak Bilet Fiyatları Arttı

Bayram Öncesi Uçak Bilet Fiyatları Arttı
0

Kurban Bayramı öncesinde uçak bileti fiyatları arttı. Bu kapsamda uçak bileti fiyatlarında 450 lira olarak belirlenen tavan fiyat aşılırken aynı zamanda tek yön ekonomi sınıfı bileti de 514 TL’ye yükseldi. Bu durum ise uçak kullanacak yolcular için olumsuz durum oluşturdu.

Kurban Bayramı Öncesi Bilet Fiyatlarında Artış

Kurban Bayramı için sayılı günler kalırken seyahat planları da yapılmaya başlandı. Özellikle bu yıl 19 Temmuz Pazartesi günü bayram başlayacağı için 16 Temmuz Cuma gününden itibaren bayram trafiği de başlamış olacak. Bu yüzden trafiğe takılmak istemeyenler uçak yolculuğunu tercih ediyor. Ancak uçak bileti fiyatları için yüksek artışlar yaşandığı görülüyor.

Alınan bilgilere göre bayram ve tatil günlerinde bilet fiyatlarının aşırı şekilde yükselmesini önlemek kaydıyla devreye alınmış olan 450 TL’lik tavan fiyat son artışlar ile aşıldı. Genel olarak ise İstanbul çıkışlı, tek yön, ekonomi sınıfı uçak biletleri 380 TL ile 400 TL’den başlıyor ve güzergaha göre 514 liraya kadar yükseliyor. Aktarmalı yurtiçi bilet fiyatları ise 875 TL’ye kadar yükseliyor.

Tavan Fiyat Aşıldı, Taban Fiyata Yaklaşıldı

Bayram trafiğinin başlayacağı tarih olan 16 Temmuz Cuma günü için hemen hemen tüm uçak firmalarında bilet fiyatı 450 TL olarak belirlendi. Bu kapsamda da tavan fiyat uçak firmaları için taban fiyat oldu. Örnek olarak İstanbul – Bodrum arasında aktarmasız, ekonomi sınıfı, tek yön ucuz uçak bileti 426 TL’den başlıyor ve 550 TL’ye kadar yükseliyor. Eğer aktarmalı uçak seferi yapılacaksa bu durumda da 875 TL fiyata kadar çıkılıyor.

İstanbul – Samsun arası için de söz konusu tarihte en ucuz bilet 433 TL olurken, 514 TL’ye kadar yükseliyor. İstanbul – Trabzon arası için de en ucuz bilet 463 TL olarak belirlendi. İstanbul – Hatay 502 TL’den, İstanbul – Gaziantep 400 TL’de, İstanbul – Kayseri ise 379 TL’den başlıyor. Her uçuşta aktarma olduğunda ise bu fiyat neredeyse ikiye katlanıyor. Ayrıca dönüş için de uçak tercih edildiğinde ortalama 1000 lira yolculuk masrafı ortaya çıkıyor. Uçak bilet fiyatlarının düşmesi ise şimdilik beklenmiyor.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap