Bolivya’da Askeri Uçak Çakıldı! Kurtulan Yok..

Güney Amerika ülkelerinden Bolivya’dan kendi ülkelerine dönmeye hazırlanan içerisinde 4 İspanyol’un da bulunduğu bir askeri uçağın çakılması sonucu 6 kişi yaşamını yitirdi.

Bolivya medyasında yer alan haberde, ülkenin kuzey bölgesinde Beni eyaletine bağlı Trinidad şehrinden SantaCruz’a varmak için kalkış yapan Bolivya Hava Kuvvetleri ne bağlı (FAB) Beechraft Baron 55 tipi iki jet motorlu uçağın havalanmasından kısa bir zaman sonra düşmesi sonucu uçağın içinde bulunan 6 kişinin tamamı hayatını kaybettiği bildirildi.

Kimsenin sağ olarak kurtulamadığı uçak kazasında Bolivya Hava Kuvvetlerine bağlı 2 asker ile İspanya’ya dönmek üzere Bolivya’dan SantaCruz’a yolculuk yapmakta olan 4 İspanyol’un da hayatını kaybettiği ifade edildi.

Kazanın ardından kurtarma ekipleri bölgeye ulaşmış ancak yapılacak bir şey kalmamıştı. Kurtarma ekiplerinde basına yapılan açıklamalarda “SantaCruz’a uçuş yapılmak üzere havalanan uçağın 15 dakika ardından teknik arıza rapor ettiği ve havaalanına tekrar iniş yapmaya çalışırken Suarez gölü yakınlarına çakıldı.” Açıklaması yapıldı.

Bolivya Savunma Bakanlığı, sosyal medya paylaşım sitesi üzerinden kazada hayatını kaybeden askerlerin yakınlarına taziye mesajı paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bolivya’da Askeri Uçak Çakıldı! Kurtulan Yok.. için yorumda bulun

    Bolivya’da Askeri Uçak Çakıldı! Kurtulan Yok.. için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bolivya’da Askeri Uçak Çakıldı! Kurtulan Yok.. için ilk yorumu yapabilirsin.