1. Ana Sayfa
  2. Uçak Kazaları

California Eyaletinde Uçak Kazası Meydana Geldi

California Eyaletinde Uçak Kazası Meydana Geldi
ABD'de Uçak Kazası
0

Pilot Kaza Yerinde Can Verdi

ABD’nin California Eyaletinde askeri uçak kazası meydana geldi. Alev topuna dönen uçakta pilot yanarak can verdi.

Civil Air Patrol’a ait Cessna 182T Skylane tipi uçak California hava limanı yakınlarında bir yerleşim yerine düştü. Uçakta yaşanan patlamalar sonucu pilot can verdi. Uçağın Los Angelas’a acil uçuş yapmaya çalışırken düştüğü belirtildi. Civil Air Patrol, ABD Hava Kuvvetleri’nin sivil kanadı olarak biliniyor.

Uçağın motorunda gerçekleşen arıza sebebiyle düştüğü ifade edildi. Motor arızası meydana geldikten sonra pilotun durumu hava trafik kontrolüne bildirdiği ve acil iniş talep ettiği belirtildi. Fakat uçak inişi gerçekleştiremeden yerleşim yerindeki araçların üzerine düştü.

Meydana gelen kazadan sonra pilot can verdi. Pilot haricinde başka can kayıplarının olmadığı bildirildi. FAA ve Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu ise ABD uçak kazası ile ilgili soruşturma başlattı. Kaza bir çok insan tarafından görüntülendi.

Kaza Videosu

Kayıt altına alınan California uçak kazası videosunda uçağın araçların üstüne düştüğü ve patlamanın şiddeti daha net görülüyor. Büyük bir panik içinde olan biteni seyreden insanlar kaza alanından uzaklaştırılarak güvenlik sağlandı.

Sosyal Medyada Paylaşıldı

Sosyal medya da paylaşılan videolarda kazaya ait net görüntülere rastlandı. Enkaza ait yangın söndürme çalışmaları ise devam ediyor.

Dilerseniz ”AKINCI 3.Prototip Sona Yaklaştı!” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap