1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Çin Sivil Havacılık İdaresi’nden İlginç Tavsiye: Bez Bağlayın!

Çin Sivil Havacılık İdaresi’nden İlginç Tavsiye: Bez Bağlayın!
Çin Sivil Havacılık İdaresi
0

Uçuş Ekiplerine Tavsiye Edildi

Çin Sivil Havacılık İdaresi, uçuş ekiplerine korona virüse karşı bez bağlamalarını tavsiye etti.

Çin Sivil Havacılık İdaresi, uçuşlarda ekiplerin altlarına bez bağlayarak Covid-19 virüsünün bulaşma riskini azaltacaklarını düşünüyor. Kurum bu konu hakkında kabin memurlarına tavsiyelerde bulundu.

Bu önerilerle kabin memurlarının tuvalete daha az giderek korona virüse yakalanma riskinin minimuma düşürülmesinin hedeflendiği belirtildi. Bu önlemin ne derece etkili olacağı ise merak konusu oldu.

Etkili olsa bile zorunlu olmadığı süre kabin memurlarının uygulayacağı pek düşünülmüyor. Fakat kurum bu işlemi zorunlu hale getirme yetkisine sahip.

Bu önlem charter uçuşlarda ve her 1 milyon kişiye düşen virüs vaka sayısının 500‘ün üzerinde olduğu bögelere yapılan uçuşlarda görev yapan kabin memurları için geçerli olacak.

Ayrıca Çin Sivil Havacılık İdaresi, 49 sayfalık yeni Covid-19 pandemisine dair önlemler rehberini açıkladı. Rehberde yer alan diğer tedbirler arasında standart olarak uygulanan tıbbi maske, tek kullanımlık eldiven, koruyucu gözlük ve siperlik kullanımı da yer alıyor.

BBC’nin paylaştığı habere gere Çin Sivil Havacılık İdaresi bu konuda ısrarcı davranıyor. Bu öneriler bazı basın kanallarında uzman doktorlar tarafından da değerlendirildi

Bildiğiniz gibi korona virüs genellikle tuvaletlerden bulaşıyor. Çin Havacılık İdaresi’de uçuşlarda tuvaletler konusunda tedbir oluşturmak adına ilk adımını attı. Önerilen bu konunun ne kadar etkili olacağını hep birlikte göreceğiz.

Dilerseniz ”Rusya’nın ”Kıyamet Günü” Uçağı Soyuldu!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap