1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. Çok Sayıda F-15 Jeti Girit’teki Suda Üssü’ne İnecek!
Trendlerdeki Yazı

Çok Sayıda F-15 Jeti Girit’teki Suda Üssü’ne İnecek!

çok sayıda F-15 jetinin Girit'teki Suda Üssü'ne inecek

Yunanistan’dan Göz Dağı

Suudi Arabistan’a ait çok sayıda F-15 jetinin Türkiye’ye gözdağı vermek amacı ile Girit’teki Suda Üssü’ne ineceği bildirildi.

Bugün Yunan medyasında dönen haberlere göre Suudi Arabistan Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın talimatıyla çok sayıda F-15 jetinin Girit’teki Suda Üssü’ne ineceği belirtildi.

Üstelik bunun Türkiye’ye göz dağı vermek amacı ile yapıldığı belirtildi. Ege ve Doğu Akdeniz bölgelerinde Yunanistan’ın Türkiye korkusu devam ediyor. Dünya basınında bölgede ki gerilimin artacağı belirtiliyor.

Yunan hükümeti bölgede üstünlük sağlamak amacı ile Birleşik Arap Emirlikleri, , Mısır, Fransa, ABD ve İsrail’den destek istemişti. Bugün gelen bilgiler ile Suudi Arabistan’ın da bu desteğe dahil olduğu belirtildi.

Yunanistan son zamanlarda ekonomik yönden büyük problemler yaşıyor. Bu durum politik sorunları da beraberinde getiriyor. Her alanda köşeye sıkışan Yunanistan geçtiğimiz sene müttefikleriyle birlikte gerilimi arttıracak hamleler yaptı ve birçok tatbikat düzenledi.

Suudi Arabistan’ın Jetleri İle Tatbikat

Yunan medyası, kendi savaş uçakları ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın emriyle Girit’e inecek F-15 jetlerinin beraber tatbikat yapacağını belirtti.

Suudi Arabistan, Amerika ve Japonya’dan sonra en büyük F-15 filosuna sahip ülkelerden biri olarak bilinmektedir. Aktarılan bilgilere göre Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın göndereceği jetleri Yunan pilotlar kullanacak.

Mısır,  Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Yunanistan, ve Güney Kıbrıs, 30 Kasım- 6 Aralık tarihlerinde gerilimi arttıracak şekilde Mısır’ın İskenderiye kıyısı açıklarında ortak hava ve deniz tatbikatı yapmıştı.

Köşeye sıkışmaya devam eden ve büyük sorunlarla karşı karşıya kalan Yunanistan bu konuda durmak bilmiyor ve tehlikeli adımlar atmaya devam ediyor. Suudi Arabistan’a ait savaş jetleri ile düzenlenecek olan tatbikatın tarihi ve detayları hakkında ise net bir bilgi bulunmuyor.

Dilerseniz ”Alman Havayolu şirketi Lufthansa Büyük Tehlike Atlattı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap