1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Çoklu Uçuş Nedir? Nasıl Yapılır?

Birden fazla rota üzerine yapacağınız seyahatleri tek seferde araştırarak alabileceğiniz sisteme çoklu uçuş denir. Amacınız ister iş gezisi olsun, isterseniz tatil üzerine olsun bunu planlı bir şekilde gerçekleştirmek için bu sistem son dönemlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Çoklu Uçuş Nedir? Nasıl Yapılır?
0

Çoklu uçuş planlamak için havayolu şirketleri tarafından veya üçüncü parti web sitelerindeki uygulamalardan destek alabilirsiniz. Bunun için öncelikle gitmek istediğiniz güzergahın net olarak planına ve tarihlerine ihtiyacınız olacaktır. Yöntemin pratik olmasından dolayı hem ekonomik hem de zaman konusundan kazanç elde edersiniz.

Çoklu Uçuş Nasıl Yapılır?

A noktasında başlayan yolculuk planınızda önce B noktasına gidersiniz. B noktasındaki işlerinizi veya tatil sürenizi kendiniz belirleyerek, daha sonra gideceğiniz C noktasına ulaşırsınız. Bu kısa seyahati dolu dolu değerlendirdikten sonra şehriniz olan A noktasına geri dönersiniz.

Avantajlarını şu şekilde özetleyebiliriz. Birden fazla çoklu uçuş rotalarını tek seferde görüntüleyerek karşılaştırma yapabilirsiniz. Dolayısıyla hem sizin saatlerinize uygun kalkış ve varışları inceleyerek verimli bir seyahatin tadını çıkartırsınız.

Çoklu uçuş için ilgili internet ara yüzünden çıkış ve varış havaalanlarınızı belirleyerek önerilen planlardan size uygun olanı seçerek biletinizi alabilirsiniz. Tek tek mailler arasında PNR numarası aramamakta bu ayrıcalıklardan birisi oluyor. İster tatil planlarınız için isterseniz iş seyahatleriniz için seçeceğiniz bu çoklu uçuşta dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

 

Yurtdışına planlanan çoklu rotalarınızda vizenizin geçerlilik süresinin biletlerinizle eşleştiğinden emin olun. Gitmek istediğiniz ülkelerin şartlarını karşılayamamanız durumunda çoklu uçuş planlarınız yanabilir. Detaylı bir araştırma ve planlama sayesinde konfor ve huzuru içinde barındıran seyahat yapabilirsiniz.

 

Ayrıca çoklu uçuşlardaki farklı acente veya havayolu firmalarından alacağınız biletinizde bagaj konusuna da dikkat etmelisiniz. Bazı firmaların sağladığı bagaj hakkı diğerleri ile uyuşmayacağından minimum hakkınız üzerinden hazırlığınızı tamamlayın. Bu sayede çoklu uçuş planlayarak elde ettiğiniz karınızı koruyabilir ve ekstra bagaj ücretleri ödemekten kurtulabilirsiniz.

Tüm seçenekleri göz önünde bulundurarak hazırlandığınız seyahatlerinizde gitmek istediğiniz şehirdeki önemli yani görülmesi gereken yerleri not alın. Bu sayede o noktada ne kadar kalmanız gerektiğini hesaplamanız bu planı hazırlamakta fayda sağlayacaktır. Uçuş planınızın aksamaması için bir gözünüzün ertelenme alanlarında olmasını tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap