1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

COVID-19 Nedeniyle İptal Edilen Bir Uçuş İçin Para İadesi Alabilir miyim?

COVID-19 Nedeniyle İptal Edilen Bir Uçuş İçin Para İadesi Alabilir miyim?
0

Koronavirüs salgını, yaz boyunca sınırlar yeniden açılsa ve havayolları tekrar uluslararası uçuşları başlatsa bile dünyayı derin bir belirsizlik içinde tutuyor.

Yolcular, COVID-19’ları varsa (kısa cevap: hayır) seyahat edip edemeyeceklerini merak ediyorlar, Ulaştırma Bakanlığı (DOT) ve diğer devlet kurumları tarafından belirlenen sürekli değişen korona virüs seyahat kısıtlamalarına ayak uydurmakta zorlanıyorlar ve tereddüt ediyorlar.

Ve hava yolculuğu bu kadar güvenilmez hale geldiğinde onları kim suçlayabilir? Çoğu havayolu kör uçuyor (mecazi olarak) ve planlanan uçuşlarının çoğunu iptal ediyor.

Havayolu COVID-19 nedeniyle uçuşumu iptal ederse para iadesi alabilir miyim?

ucakkazalari.com olarak, sorunuzu yanıtlamak ve hayalini kurduğunuz çözümü size sunmak için buradayız.


Uçuşunuz COVID-19 nedeniyle iptal edilirse ne yapmalı?

Havayolu, uçuşunuzu korona virüs nedeniyle iptal ettiyse, size iki şeyden birini sunması gerekir:

  • Gideceğiniz yere yeni bir uçuş
  • Uçuş iptali iadesi

Şimdi, havayolu size alternatif bir uçuş teklif ederse, bunu kabul etmek zorunda OLMAYACAĞINIZI unutmayın. Havayoluna bunun yerine tam bir geri ödeme almayı tercih ettiğinizi bildirmekten çekinmeyin.

Havayolu size para iadesi yerine bir kupon veya mil teklif ederse ne yapmalı?

Korona virüs salgını nedeniyle birçok havayolu iflas etti. İflas eden şirketlerin ayak izlerini takip etmek istemeyen pek çok kişi, COVID-19 nedeniyle uçuşlarını iptal ettiklerinde yolcularına seyahat kuponu veya mil sunmayı seçti.

Bu şekilde, nakit geri vermek zorunda kalmazlar ve yeni seyahat planları yaptıktan sonra gelecekte onlarla uçacağınız neredeyse garanti edilir.

COVID-19 nedeniyle iptal edilen uçuşlar için para iadesi nasıl alınır?

Doğrudan havayoluyla iletişime geçebilir ve size yeniden rezervasyon yaptırmasını istemek yerine iptal edilen uçuşunuz için para iadesi talep edebilirsiniz.

Para iadesi talep etmek için hangi bilgilere ihtiyacım var?

Para iadesi talep etmek için uçuş numaranıza, seyahat tarihlerinize, rezervasyon numaranıza (veya PNR) ve para iadesi talep ettiğiniz yolcuların adlarına ihtiyacınız var. Bazı havayolları biletleri satın alırken kullanılan ödeme yöntemini de isteyebilir.

Biletin değeri (uçak bileti veya bilet fiyatı), seyahat sınıfı (temel ekonomi, işletme, vb.), İade edilemeyen bir bilet olsun ya da olmasın… tüm bunların geri ödemenizi talep etmek için hiçbir önemi yoktur.

Havayolunun iptal politikası önemli mi?

Hayır, çünkü uçuşu iptal eden sen değilsin. Bunu yaptığınızda, iptal ücretleri veya değişiklik ücretleri ödeyebilirsiniz, ancak bunlar havayolları uçuşları kendileri iptal ettiğinde geçerli değildir.

Bununla birlikte, çoğu hava yolu salgınının bir sonucu olarak iade politikalarını güncellemiştir. Bazıları yalnızca seyahat kredisi veya mil hakkınız olduğunu iddia ediyor, ancak para iadesi almak isterseniz hava yolu şirketi ile tabiri caizse mücadele etmeniz gerekiyor.

COVID-19 nedeniyle iptal edilen uçuş durumunda sigortanız varsa, seyahat sigortanıza da danışmak isteyebilirsiniz. Aynı durum, uçak biletlerinizi bir seyahat acentesinden satın aldığınızda da geçerlidir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap