1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Dubai-İstanbul Uçuşları Tekrar Başlıyor

Dubai-İstanbul Uçuşları Tekrar Başlıyor
Dubai
0

Yeniden Başlıyor

Uzun bir aradan sonra Dubai-İstanbul uçuşları tekrar başlıyor.

Herkesin bildiği gibi covid-19 salgını 2020 yılına damga vuran olaylardan bir tanesi olmuştu. Bu durumda beraberinde bir takım tedbirlerin alınmasını getirdi.

Bu tedbirler doğrultusunda sanayi, gıda, ulaşım vb. bir çok sektör olumsuz etkilendi. Özellikle havacılık sektörü olumsuz etkilenen alanların başında geliyor.

Dubai-İstanbul uçuş seferleri de uzun bir süre duraksamıştı. Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle verilen 9 aylık arandan sonra Dubai’den İstanbul’a uçuşların yeniden başlayacağı belirtildi.

Dubai’nin ünlü havacılık şirketlerinden bir olan Flydubai’nin yaptığı açıklamada, Dubai-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarının 17 Aralık‘tan itibaren yeniden başlayacağını belirtildi.

Yapılan açıklamada, uçuşlar için bilet satış işlemlerinin tekrar başladığı kaydedildi. Flydubai, Covid-19 kısıtlamaları kapsamında İstanbul seferlerini 17 Mart 2020’de kapatmıştı.

Dubai, özellikle İstanbul’dan talebin yüksek olduğu bölgelerden biri olarak bilinmekte. Uçuşların uzun süre durdurulması özel sektör açısından olumsuz bir durum oluşturmuştu. Çünkü Dubai, iş adamlarının uğrak yerlerinden biri olarak yer almakta.

Uçuşların tekrar başlaması ile bu sorunda ortadan kalkıyor. Bunun yanında ülkemiz turist çekmek açısından da bu uçuşlar büyük önem arz ediyor.

17 Aralık tarihinden itibaren Flydubai şirketi taleplerin yoğun olacağını tahmin ediyor. Bu bağlamda İstanbul’dan Dubai’ye olan ilgide azımsanamayacak kadar yüksek seyrediyor. Şirketin resmi sitesinden bilet satışlarının başladığı belirtildi.

Dilerseniz ”Kalkış Sırasında Uçağın Kanadına Tırmandı!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap