1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur? 2020

En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur? 2020
0

Havayolu ile seyahat son yılların en popüler seyahat türlerinden biri haline gelmiştir. Karayolu ile seyahat ederken yaşanan uzun yolculuklar hava yolu seyahatlerinde minimum seviyeye çekilebilmiştir. Aynı zamanda konforlu olması insanların tercihlerinde üst sıralarda yer almasına neden olmuştur.

Havayolu ile seyahatin birçok avantajı olduğu gibi dezavantajları da mevcuttur. Yükseklik korkusu olan insanların seyahat etmekten çekinmelerinin yanı sıra yüksek bilet fiyatları bazı insanları karayolu ile seyahate mecbur bırakmaktadır. Ani bir seyahat kararında ucuz bilet bulmak pek mümkün değilken erken bilet alımlarında ucuz bilet bulabilmek mümkündür. Ucuz bilet bulabilmek için farklı yöntemler vardır. İnsanlar bu nedenle En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur? şeklinde aramalar yaparak bu yöntemleri öğrenmek istemektedir.

En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Ucuz uçak bileti arayanlar birçok bilet satış sitesinden sürekli olarak fiyat takibi yapmaktadır. Fakat Google şirketinin ucuz uçak bileti arayan kişiler için oldukça güzel bir hizmeti mevcuttur. Bu hizmet Google Uçuş Arama ismiyle bilinmektedir. www.google.com/flights sitesini ziyaret ederek bu hizmete ulaşabilirsiniz.

Google Uçuş Arama ile En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

  • Google Uçuş Arama hizmetine verdiğimiz web site üzerinden giriş yapınız.
  • Hangi şehirlerarasında seyahat etmek istediğinizi işaretleyiniz.
  • Eğer sadece gidiş bileti almak istiyorsanız, gidiş-dönüş seçeneğini iptal ederek tek yön seçeneğini işaretleyiniz.
  • Aynı zamanda kaç kişilik bilet alacağınızı ve hangi uçuş sınıfında uçmak istediğinizi seçebilirsiniz.
  • Ardından sağ kısımda bulunan takvime tıklayınız.
  • Takvim açıldığında her gün için bir fiyat göreceksiniz. Gördüğünüz o fiyat o gün içinde bulunan uçuşların en ucuz biletinin fiyatıdır.
  • Takvime aylık olarak baktığınızda en ucuz biletin ayın hangi gününde olduğunu görebilirsiniz.
  • Belirlediğiniz bir güne tıkladığınız takdirde o gün içerisindeki uçuşları görebilir. Hangi firmadan almak istediğinize karar verebilirsiniz.

Eğer seyahat planınızda değişiklik yapabilecek kadar esnek bir takvime sahipseniz, yukarıda En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur? başlığı altında anlatmış olduğumuz yöntemi kullanarak ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Eğer seyahat planınızda değişiklik yapabilecek kadar esnek bir takvime sahip değilseniz, Fiyatları takip et seçeneğini kullanarak belirlediğiniz bir tarihte bilet fiyatlarında indirim meydana gelirse e-posta ile bilgilendirme mesajı alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap