İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. Endonezya’da Düşen Uçağın Enkazına Ulaşıldı
Trendlerdeki Yazı

Endonezya’da Düşen Uçağın Enkazına Ulaşıldı

featured

Endonezya’da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen yolcu uçağına ait yeni kalıntı ve ceset parçalarına ulaşıldı, kara kutunun yeri de gelen sinyaller sayesin’de tespit edildi.

Endonezya’da kalkıştan kısa süre sonra telsiz irtibatı kaybolan ve denize düşen yolcu uçağına ait yeni kalıntı ve ceset parçalarına ulaşıldı, kara kutunun yeri de tespit edilebildi.

Uçağın düştüğü belirlenen büyük bir bölge de devam eden arama kurtarma çalışmalarında bulunan parçalar donanmaya ait gemiyle başkentin kuzeyinde yer alan Tanjung Priok Limanı’nda oluşturulan kriz merkezine taşınıyor.

Ulusal Arama Kurtarma Ajansı (BASARNAS) Koordinatörü Rasman, yaptığı açıklamada, kriz merkezine getirilen 8 torbadan 3’ünün uçak kalıntısı, 5’nin de ceset parçaları içerdiği bilgisini paylaştı.

Ceset parçalarının detaylı inceleme ve kimlik tespiti için Kramatjati Polis Hastanesi’ne götürüldüğünü aktaran Ramsan, uçak kalıntılarının ise Ulusal Ulaştırma Güvenlik Komitesi (KNKT) yetkililerine teslim edildiğini dile getirdi.

Rasman, koordinatları belli bölgelerin yanında şüpheli noktalarda da aramaların geniş çaplı şekilde devam ettiğini söyledi.

Uçağa Ait Kara Kutu da Bulundu!

Öte yandan uçağın düşüş sebebine ilişkin henüz resmi açıklama gelmedi, kara kutudan gelecek bilgilere göre kesin düşüş nedeni belli olacak.

Ulaştırma Bakanı Budi Karya Sumadi, dün yaptığı basın toplantısında, kalkıştan yaklaşık 4.5 – 5 dakika sonra iletişimin kesildiği ve içinde 12 kişilik mürettebat ile 50 yolcunun bulunduğu ‘SJ182’ sefer sayılı yolcu uçağının başkent Cakarta’nın kuzey açıklarındaki Laki ve Lancang Adası arasındaki noktaya düştüğünü açıklamıştı.

Ulaştırma Bakanlığı Sözcüsü Adita Irawati, en son iletişimin dün yerel saatle 14.40’ta gerçekleştirildiği uçağın Cakarta-Pontianak seferini yapmak üzere havalandığını duyurmuştu.
Endonezya Donanması, yolcu uçağının enkazının başkent Cakarta sahilinin kuzeyindeki Thousand Adaları açıklarında 4 ayrı noktaya dağıldığını ifade etmişti.

Küresel uçuşları takip eden Flightradar24’ün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, uçağın kalkıştan 4 dakika sonra yaklaşık 11 bin feete (3 bin 352 metre) çıktığı, daha sonra 1 dakikadan kısa sürede 250 feete düştüğü ve hava trafik kontrolü merkeziyle irtibatının kesildiği belirtilmişti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap