1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Endonezya’da Yolcu Uçağı Kayboldu!

Endonezya’da Yolcu Uçağı Kayboldu!
0

Son dakika! Endonezya’da iç hat seferi yapan bir yolcu uçağının kalkıştan 4 dakika sonra ciddi bir irtifa kaybı yaşadığı ve kısa süre sonra da kule ile irtibatının kesildiği öğrenildi. Ekipler, 62 kişinin bulunduğu kaybolan uçağı bulmak için çalışma başlattı.

Endonezya’da Sriwijaya Havayolları’na ait bir yolcu uçağıyla kalkıştan kısa süre sonra iletişimin kaybedildiği açıklandı.

Başkent Cakarta’dan kalkan uçağın Pontianak şehrine gitmek üzere havalandığı belirtildi.

Flightradar24’te yer alan bilgide söz konusu uçağın 26 yaşında Boeing 737-500 olduğu görülüyor.

JAKARTA HAVA YOLLARINDAN CANLI YAYIN;

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ;

Endonezya Ulaştırma Bakanlığı, iç hat seferi yapan uçak ile temasın kaybedilmesinin ardından arama kurtarma çalışmalarının başlatıldığını duyurdu.

ENKAZA ULAŞILDIĞI AÇIKLANDI!

Endonezyalı yetkiler, uçakta 62 kişinin olduğunu açıklarken, enkazın Jakarta açıklarında bulunduğunu duyurdu.

Kurtulan kimsenin olmadığını açıklandı.

İLK GÖRÜNTÜLER GELDİ: HAVADA 2 PATLAMA OLDUĞU GÖRÜLDÜ

CNN Indonesia’ya göre, yakınlardaki bir köyün sakinleri ve balıkçılar, havada 2 patlamaya şahit olduklarını/duyduklarını ve denizde kablo parçaları bulduklarını söylediler.

UÇAK 26-27 YILLIK

Uçağın modeli Boeing 737 olsa da, bu şirketin sorunlu 737 Max modelinden farklı. Flightradar24’e göre söz konusu uçak ilk uçuşunu 1994’te gerçekleştirdi.

2018’DE 189 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Endonezya’da Lion Hava Yollarına ait “JT 610” sefer sayılı Boeing 737 Max 8 tipi uçak, 29 Ekim 2018’de, Cakarta’dan Sumatra Adası’ndaki Pangkal Pinang şehrine gitmek üzere havalandıktan kısa bir süre sonra denize çakılmıştı. Kazada, 189 kişi yaşamını yitirmişti.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap