1. Ana Sayfa
  2. Uçak Kaza Videoları

Etiyopya’daki Çatışmada 1 Savaş Uçağı Düşürüldü

Etiyopya’daki Çatışmada 1 Savaş Uçağı Düşürüldü
Etiyopya'daki Çatışmada 1 Savaş Uçağı Düşürüldü
0

Savaşın Sona Erdiği Bildirilmişti

Tigray bölgesinde yaşanan çatışmalarda savaş uçağı düşürüldüğü bildirildi.

Yabancı kaynaklardan gelen son bilgilere göre hükümet güçlerine ait bir savaş uçağının düşürüldüğü belirtildi. Etiyopya Başbakanı Abi Ahmed’in Etiyopya’nın kuzeyindeki Tigray bölgesinde devam eden askeri çatışmaların başkent Mekelle’nin ele geçirilmesiyle sona erdiği bildirmesinden bir gün sonra bölgeden dikkat çeken bir son dakika haberi geldi.

Özellikle yapılan bu açıklamadan sonra bölge de tansiyonun daha da artacağı ifade ediliyor. Tigray bölgesinde federal ordu güçlerine karşı çatışan Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) güçleri tarafından yapılan açıklamalarda, Etiyopya Hava Kuvvetleri’ne ait uçak düşürüldüğü belirtildi

Olayın ardından pilotun hayatta olduğu da ifade edildi. Reuters gazetesinin aktardığı bilginin ardından Tigray Halk Kurtuluş Cephesi güçleri pilotun canlı olduğuna dair görüntüleri kamuoyu ile paylaştı. Etiyopya başbakanı her ne kadar savaşın sona erdiğini söylese de çatışmalar tüm hızıyla devam ediyor

TPLF güçleri tarafından yapılan bir diğer açıklama da  bölgede devam eden çatışmalarda bir bölgeyi daha federal ordu güçlerinden geri aldıklarını belirttiler.

Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Tigray bölgesinin başkenti Mekelle’nin Tigray Halk Kurtuluş Cephesi güçlerinden geri alındığını ve bölgede 4 Kasım tarihinden bu yana devam eden askeri harekatın başarılı bir şekilde bittiğini belirtmişti.

Savaş uçağı düşürüldükten sonra adeta bir alev topuna döndü. Kaynaklardan edinilen fotoğraflara göre ise birçok insanın uçağın düştüğü bölgeye akın ettiği görülmekte.

Dilerseniz ”Açıklama Geldi: Kimse British Airways’in adını aşağılayamaz!” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap