1. Ana Sayfa
  2. Uçaklardan Haberler

F1 Pilotu Max Verstappen Yeni Jeti İle Boy Gösterdi

F1 Pilotu Max Verstappen Yeni Jeti İle Boy Gösterdi
F1 Pilotu Max Verstappen Yeni Jeti
0

12 Milyon Euro!

Formula 1 pilotu Max Verstappen 12 Milyon Euro’ya aldığı yeni jeti ile çok konuşuldu.

Max Verstappen, 2015 yılında formula 1’in en genç pilotu seçilmişti. Uzun senelerdir başarılı bir kariyer sürdüren tecrübeli sürücü, F1’in en çok kazananları arasında yer alıyor. Aldığı uçak ile haberlere konu olan Max Verstappen meslektaşlarını kıskandıracak nitelikteki bu hamlesiyle Avrupa’da da haberlere konu oldu.

Formula 1 yarışlarında tüm usta pilotlar kendisine fazla güvenir. Örneğin Schumacher ve Senna öyleydi. Tüm pilotların benzer seviyede kendisine olan güveni yarışlarda yüksekti. Max Verstappen onlar kadar güvene sahip olmasa da sürüş kabiliyeti ile parmakla gösteriliyordu.

Verstappen‘in bu yeteneği hızla yükselmesine ve başarılarla dolu işler çıkarmasını sağladı. Devamında ise yaptığı anlaşmalar ile kazançlarını katladı ve en çok kazanan pilotlardan biri oldu diyebiliriz.

Red Bull-Honda ile yaptığı anlaşma sonucu kazançları bir hayli artan F1 pilotu Max Verstappen 12 Milyon Euro’ya özel jet satın aldı. Hollandalı pilot iddiaya göre Virgin Group’un kurucusu Richard Branson’ın Falcon-900EX model uçağını aldı.

Tecrübeli F1 pilotunun ödediği tutar net olmamakla beraber kaynaklardan gelen bilgilere göre 12 Milyon Euro olduğu belirtiliyor. Dudak uçuklatan bu rakam usta sürücünün Red Bull-Honda anlaşmasından oldukça kazançlı çıktığını gösteriyor.

Falcon 900 EX model uçağı, Fransız uçak üreticisi Dassault Aviation tarafından 1984 senesinden beri  üretiliyor. Uçuş menzili 8.340 km’ye arttırılan bu model ise 1996 yılında müşterilerin beğenisine sunuldu. Max Verstappen’in uçağı oldukça lüks ve yüksek donanım özelliklerine sahip.

Dilerseniz ”F35 Yazılımı Çalındı İddiası!” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap