1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Flightradar24 Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Flightradar24 Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?
1

Uçak teknolojileri sürekli gelişmeye devam eden bir sektör. Uçaklar geçmişten günümüze kadar artmaya devam ettikçe hava trafiği de eskisinden daha canlı olmaya başladı. Hava trafiğini takip etmek ve trafik ile ilgili daha fazla bilgi almak için çeşitli uygulamalar geliştirildi. Bu uygulamalardan birisi de Flightradar24 olarak yer alıyor. Uçakların ve helikopterlerin yönü hakkında kullanıcılara bilgi sunan bu site, bazıları için oldukça yararlı çalışmalar da sağlayabiliyor. Bu konuda siz değerli okurlarımız için Flightradar24 sitesinden detaylıca bahsederek bu konuda bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Flightradar24 Uygulaması Nedir?

Flightradar24, hava trafiği takip uygulamasıdır. Uçakların ve helikopterlerin hareketlerini gösteren bu uygulama, nereye doğru hareket ettiği hakkında bilgi verir. Her saat canlı canlı hava trafiğinin olduğu gezegenimizde bu trafiğin nasıl olduğunu incelemek mümkün oluyor.

2007’de kullanıma açılan bu web sitesi, premium üyelik sistemine sahip. 2007 yılında İsveç’te kurulan ve geliştirilmeye başlanan Flightradar24 için Android ve IOS uygulaması da yer alıyor.

Uygulamanın birçok özelliği bulunuyor. Bu özelliklerden birisi uçan herhangi bir uçağın bilgilerinin ve yönünün gösterilmesi. Örneğin hava trafiğinde aktif olan bir uçağın nereden nereye gittiği, uçağın görünümü ve türü, nerede olduğu ve ne kadar mesafe kaldığı gibi detaylar yer alıyor. Kullanıcılar uçak hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak uçağın özelliklerini öğrenebiliyor.

Uygulamada uçuş ve uçak arama yeri de bulunuyor. İsteyen kullanıcılar arama yaparak daha fazla bilgiye sahip olabiliyor. Kullanıcılar reklamsız sürümü denemek için üyelik satın alabiliyor. Uygulamada yer alan bir diğer özellik zamanda yolculuk özelliği olmakta. Belirli bir günde belirli saatler arasında uçakların hareketlerini gösteren yazılım, geçmiş görüntüleri de kaydediyor. Uygulama içerisinde filtre sistemi de bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar daha az uçak filtreleyebiliyor.

Uygulamanın Kullanım Alanları

Uygulamanın pek çok kullanım alanı bulunuyor. Bunlardan birisi bu uygulama ile birlikte bir yolcu kendi uçağının nerede olduğunu görebilir. Eğer aktif giden bir uçak ise o uçağın havaalanına ne zaman varacağı ve nerede olduğu gösterilebiliyor, bu sayede yolcu uçağının iniş veya kalkış yapacağı zaman hakkında bilgi edinilebiliyor.

Bu uygulamanın bir diğer kullanım alanı eğlence amaçlı olmaktadır. Uçaklara merakı olan insanlar bu uygulama üzerinden uçaklar hakkında bilgi alabilir, hangi uçağın nereye gittiğini öğrenebilir.

Uygulama Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kullanmak oldukça kolay. Tek yapılması gereken uygulamaya girmek ve sonrasında uçakları takip etmek. Bir uçak hakkında bilgi sahibi olmak için o uçağın üzerine tıklanması gerekiyor. Bunun yanı sıra menüden diğer özelliklere ulaşmak mümkün.

Uygulamanın İndirme Bağlantıları

Flightradar24 uygulamasını indirmek isteyen kullanıcılar Android için bu bağlantıya, IOS için bu bağlantıya girmeli. Web üzerinden uygulamayı denemek isteyen kullanıcılar bu bağlantıdan uygulamaya ulaşabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Pandemi süreci ile birlikte Flightradar24 internet sitesi epey popüler oldu açıkçası. Ben de ara sıra takip ediyorum. Özellikle bir olay olduğunda takip edilmesi için çeşitli haber sayfaları veya sosyal medya hesapları bilgi veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir