1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. Gazipaşa-Antalya Havalimanı ACI World Sertifikası Aldı

Gazipaşa-Antalya Havalimanı ACI World Sertifikası Aldı

Gazipaşa Havalimanı ACI World Sertifikası Aldı

Pandemi Sertifikası

ACI World, pandemi sürecindeki önlemleri belirleyici niteliklerden oluşmaktadır. Gazipaşa Havalimanı ACI World sertifikasına sahip havalimanlarından biri oldu.

TAV Havalimanları Ülkemizde ve yurtdışında faaliyette olan havalimanlarını Coronona virüs sürecinde güvenli seyahat için ACI World tarafından oluşturulan sertifika programına sokuyor. Gazipaşa-Alanya Havalimanı ACI World sertifikası ile ilgili kriterleri karşılayarak ve başvuru sürecini bitirerek“ACI Havalimanı Sağlık Akreditasyonu”nu aldı.

Gazipaşa-Antalya havalimanı yoğun olarak turist akınına uğrayan bölgelerden bir tanesi olarak yer alıyor. Havalimanı 10 ay gibi bir sürede 250 bine yakın yolcuya hizmet verdi. Pandemi sürecinde aldığı bu sertifika ile de güvenli seyahat koşullarını karşılayan bölgelerden biri oldu.

TAV Gazipaşa Genel Müdürü Ekrem Akgül yaptığı açıklamada “Havacılıkta sektörün doğası gereği dünyada çapında  geçerli olan önemli düzenlemeler bulunuyor. Bu sebeple, havacılık Corona virüsten fazla etkilenen fakat bunun yanında yeni düzenlemelere en hızlı şekilde adapte olan sektörler arasında bulunuyor. Gazipaşa-Alanya’da personellerimizin ve yolcularımızın sağlığını en iyi şekilde korumak üzere otoritelerin belirlediği kriterleri tam olarak faaliyete soktuk. Ülkemizde bulunan hava limanlarında SHGM tarafından yayınlanan Havaalanı Pandemi Önlemleri Sertifikasyonunu aldık. Haziran ayının başından bu yana da yolcularımıza güvenli bir şekilde hizmet veriyoruz” dedi.

TAV’ın altı ülkede bulunan 11 havalimanının ACI Havalimanı Sağlık Sertifikasını alacağı bildirildi. Bugüne kadar Gazipaşa-Alanya’nın yanında Ankara Esenboğa, Tunus Enfidha, Makedonya Üsküp ve Monastir, Suudi Arabistan Medine ve Hırvastistan Zagreb havalimanları da akreditasyon sürecini tamamladı ve ACI World sertifikasını aldı.

Dilerseniz ”Antonov AN-124’ler Havalandı!” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap