İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. Hamile Kadın Havalimanında Kriz Çıkardı
Trendlerdeki Yazı

Hamile Kadın Havalimanında Kriz Çıkardı

featured

Uçak 8 Saat Rötar Yaptı

Türkiye’den Ukrayna’ya giden kadın yolcu geliş sebebini açıklayamayınca geri gönderilmek istendi.

Ukrayna hava limanı bugün ilginç bir olaya şahit oldu. Türkiye’den Ukrayna’ya giden Afganistan uyruklu kadın yolcu yetkililere geliş sebebini açıklayamadı.

Ukrayna’nın Odessa şehrinde yer alan Odessa Havaalanı’nda kimliği açıklanmayan hamile yolcu adeta krize neden oldu. İstanbul-Odessa uçağında bulunan Afganistan’lı hamile yolcu, gümrük kontrolleri esnasında Ukrayna’ya geliş sebebini söyleyemedi.

Bu durum kuvvetle muhtemel dil problemi nedeniyle gerçekleşti. Bunun üzerine hava limanı yetkilileri tarafından kadın yolcu geri gönderilmek istendi.

Geri gönderilmek istediğini anlayan kadın, gitmemek için oldukça fazla direndi. Hal böyle olunca Odessa-İstanbul uçuşunu gerçekleştirecek olan uçak tam 8 saat rötar yaptı.

Havaalanı yetkilileri, geliş sebebini söyleyemeyen kadın yolcuyu ülkeye almak istemedi. Ülkeye girişine izin verilmemesine büyük tepki gösteren kadın rahatsızlanınca havaalanında panik başladı. Durumun ardından hava limanında uzun süre kargaşa yaşandı ve uçak uzun süre bekletildi.

Kadın, ülkeye alınmayınca geri gönderilmek istendi fakat hamile kadın buna direndi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri  tarafından 2 kez kontrolden geçirilen hamile yolcunun sağlık durumunun iyi olduğu söylense de ısrarla İstanbul seferine hazırlanan uçağa binmemek için direndi.

Yolcuyu bekleyen Odessa-İstanbul uçağı tam 8 saatlik bir rötarın ardından havalanarak İstanbul’a iniş yaptı. Hamile kadının Ukrayna’da mı kaldığı, yoksa Türkiye’ye mi gönderildiği hakkında ise henüz net bir açıklama yok.

Ancak hamile bir yolcuya hava limanı yetkililerinin bu tür bir tavır takınması da bazı kesimler tarafından tepki aldı. Yolcunun ülkeye alınmamasına gerekçe olarak geliş sebebini söyleyememesi gösterilse de bu durum birçok kişi tarafından inandırıcı bulunmadı.

Dilerseniz ”Çok Sayıda F-15 Jeti Girit’teki Suda Üssü’ne İnecek!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap