İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. Hava Kargo Taşımacılığında Uçak Teknolojisi

Hava Kargo Taşımacılığında Uçak Teknolojisi

featured

Taşımacılık hizmetlerinde hız ve zaman ön plana çıktığından beri ulaştırma hizmetleri içerisinde hava kargo hizmetleri de ön planda değerlendirilmektedir. Hava kargo sistemleri,  özel uçaklarla gerçekleştirilen bir çeşit hava lojistiği olarak bilinmektedir. Bu sıradan uçak yolculuğu esnasında gerçekleştirilen valiz ve eşya taşımacılığından daha farklı olarak 150 desi ve üzeri kargoların uygun fiyata ve hızlı bir şekilde ulaştırıldığı sistemdir.

Özellikle ihracat yapan şirketlerini incelemelerine takılan ve birçok şirket tarafından da tercih edilen uçak kargolar, kargo uçağı donanımlarına ve belirlenen yasalara uygun olmak zorundadırlar.

Hava kargo uçaklarının avantajları,  garanti kapsamında ve ürün taşıma hızında değerlendirildiği gibi daha birçok alanda da değerlendirilebilir.  Hava kargo ile teslimat gerçekleştirildiğinde gümrük işlemleri de uğraştırıcı olmaktan çıkar.  Anlaşma yaptığınız uçak kargo firması bu işlemleri ve izinleri sizin adınıza gerçekleştirmektedir. Sadece hız ve uçak konforu ile taşımacılığın tadını çıkaracağınız bu sistemde uçak donanımlarının nasıl olduğu da önemlidir.

Uçak Kargoların Donanım Özellikleri

Uçak kargo aracılığı ile canlı hayvan taşımacılığından donuk gıda taşımacılığına kadar geniş bir yelpazede ürün taşımacılığı gerçekleştirilebilir. Taşınacak ürünün türüne göre uçak donanımı gerektiğinden:

  • Canlı hayvan taşımacılığı için uygun kafes ve havalandırma sistemi
  • Donuk gıda için -4 derecede soğutma işlemi yapan dolap aksamları
  • Bozulabilir gıda için sıcak veya soğuk koruma odaları
  • Ulaştırma yapılacak mesafeye bağlı olarak alınacak tüm önlemler, donanıma dâhildir.

Profesyonel destek sunan birçok uçak kargo firmasının bulunması uçak teknolojisinin her alanda kullanılabilir olduğunu ispatlar niteliktedir.

Uçak kargo hizmetleri kendi içerisinde hizmet ağını genişleterek, ürünün karayolu teslimatını da yapmaya başlamış böylece tercih edilme oranını da arttırmıştır. Direkt uçuşlar ile ürünlerin farklı ülkelere zarar görmeden ulaşmasını sağlamak ancak uçak teknolojisini kullanarak mümkündür. Günlük kullanımlarda ve ihtiyaç çözümlerinde uçak teknolojisinin daha aktif kullanılması pratik çözümlere kavuşmamızı sağlayacak yegâne durumdur. Teknoloji hayatımızın her alanını kolaylaştırmak için vardır.  Bu doğrultuda tüm imkânların kullanılması bizlere artı kazanım sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 1 sene önce

    Oldukça güzel bir haber olmuş bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum. Haberleriniz cok güzel teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.