1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Havacılık Sektörü Aşı Dağıtım Çalışmalarına Başlıyor

Havacılık Sektörü Aşı Dağıtım Çalışmalarına Başlıyor
covid-19 aşısı
0

Tüm Şirketler Seferber Oldu

Bilindiği üzere son bir yılda tüm dünya ülkeleri covid-19 ile mücadele etmekte ve bu zorlu süreçte yine dünyaca aşı çalışmaları başlatılmaktadır. Bu süreçte aşı dağıtma işlemlerinde küresel dağıtım ve lojistik anlamda oldukça zorlu bir süreç bizleri bekliyor olacak.

Fakat bu anlamda bizlerin tek isteği elbette sağlam ve güvenilir yöntemlerin keşfedilmesidir. Yeni tip korona virisün en fazla etkilediği sektör de şüphesiz ki havacılık sektörü olmaktadır. Bu hususta firmalar, dünya çapında aşı dağıtım yarışına hazırlanmaktadır.

Uzmanların verdiği röportaja göre korona virüs aşısı bulunsa dahi, lojistik hizmetler oldukça zorlu bir süreç olacaktır. Öyle ki 10 milyar doz virüs aşısı için 15 bin uçuşun gerçekleştirileceğini ayrıca 200 bin palet dağıtımının da 15 milyon soğutucu kutuda taşınmasının ve güvenle teslim edilmesinin şartı koşulmuştur.

Aşı sevkiyatı esnasında covid-19 aşının herkese en kısa zamanda ulaştırılması adına uçaklarda bulunan yolcu koltukları bir bir sökülecek, tek seferde daha fazla aşı sevkiyatı gerçekleştirilecektir. Phizer ve BioNTech firmalarının yaklaşık 10 ayda üretmiş oldukları aşılar için dağıtım çalışmaları sürdürülmektedir.

Uzmanlara göre covid-19 aşısı için yüksek risk teşkil eden bireylere öncelik verilecek ve bu anlamda kargo uçağı rotasını ilk olarak ABD, Almanya ve Belçika gibi ülkelere çevirecektir. Daha sonrasında ise sırasıyla riskin en fazla bulunduğu ülkelere hızlı bir şekilde sevkiyat gerçekleştirilecektir.

Bu gelişmelerin ardından salgına karşı havacılık sektöründe bir seferberlik oluşturulmuş oldu. Virüsün etkilerini en aza indirgeyecek bu seferberlik ile tüm şirketlerin bir arada hareket etmesi bekleniyor.

Dilerseniz ”BAF Havala Limanında Kuş Uçmuyor!” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap