1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. Havalimanında Mutasyonlu Virüs Görüldü
Trendlerdeki Yazı

Havalimanında Mutasyonlu Virüs Görüldü

featured

Japonya’nun başkenti Tokyo’daki Haneda Alanı’nda karantina altına alınan 4 kişide yeni tip koronavirüsün (Covid-19) yeni bir türü tespit edildi.

Kyodo ajansından gelen bir habere göre, başkent Tokyo’daki Haneda Havalimanı’nda Brezilya çıkışlı 4 yolcuda Covid-19’un yeni türüne rastlandı.

Japonya Sağlık Bakanlığı, Brezilya’nın Amazonas eyaletinden gelen ve 2 Ocak’ta Haneda Havalimanı’na inen yolcuların girdikleri karantina sonrası testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.

Karantinadaki 4 kişiden 40’lı yaşlardaki kişinin nefes güçlüğü çektiği, 30’lu yaşlardaki kadının boğaz ve baş ağrısı yaşadığı, genç bir erkeğin de ateşinin yükseldiği bilgisi verildi.

Kamu yayıncısı NHK’ya göre, yolcuların numunelerini inceleyen Salgın Hastalıkları Ulusal Enstitüsü (NIID), Covid-19’un yeni türünün tespit edildiğini açıkladı.

Açıklamada bu yeni türün “ciddi semptomlar gösterdiği ya da daha bulaşıcı olduğu” yönünde kanıt bulunamadığı kaydedildi.

NIID Başkanı Wakita Takaji da bulunan yeni türün, daha önce İngiltere ve Güney Afrika’da tespit edilen varyant ile bazı benzerlikler taşıdığını kaydetti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap