1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Hürjet Teknofest’de!

Hürjet Teknofest’de!
Hürjet Simülatörü Teknofest'de
0

Gaziantep’de Kuruluyor

TUSAŞ, Hürjet için ortaya çıkarılan Hürjet 270 simülatörünün bir başka benzerini Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep’te kuruyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) 24-27 Eylül’de Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek Teknofest’de yerini alacak. Türkiye’nin en önemli projelerinden olan Milli Muharip Uçak’ın simülatörünü geçen yıl ilk defa TEKNOFEST’te katılımcıların beğenisine sunan TUSAŞ, ilkleri gerçekleştirmeye 2020 yılında da devam edecek.

Şirket, Türkiye’nin jet eğitim ve hafif taarruz çalışmalarında aktif görev alacak olan Hürjet için geliştirilen Hürjet 270 simülatörünün benzerini ilk defa festival kapsamında Gaziantep’te kuracak. Böylece havacılık tutkunu katılımcılar, Hürjet simülatörü ile gerçek zamanlı bir deneyim yaşayacak. TUSAŞ, bu yıl TEKNOFEST’in Helikopter Tasarım Yarışması’nda da tek sponsor olarak yer alıyor. Hürjet teknofest etkinliğinin yanı sıra üniversite öğrencileri ve mezunlarından oluşan 50‘tan fazla grup, yüksek irtifa ve yüksek sıcaklık koşullarında belirlenen bir havacılık görevini başarıyla icra edebilecek Yüksek Hızlı Helikopter kavramsal tasarımlarını festivalde sundu.

Hürjet 270 Simülatörü

Finale kalan 11 grup arasında ilk 3 takımın belirleneceği yarışmanın, geleceğin helikopter teknolojisine dair ışık tutması bekleniyor. TUSAŞ, yarışma ve simülatör deneyiminin yanı sıra festival kapsamında tasarımından üretimine yerli ve milli çabalar ile geliştirdiği hava araçlarının maket modellerini Gaziantep’te teknoloji ve havacılık tutkunlarıyla buluşturuyor. Geçen aylarda google play ve diğer mobil marketlerde yerini alan TUSAŞ’ın mobil uygulamasının da tanıtılacağı festivalde, şirketin insan kaynakları merkezinden uzmanların da kariyer yolculuklarında öğrencilere yardımcı olacak açıklamalar yapması bekleniyor.

 

Dilerseniz ”ABD Başkan Yardımcısının Uçağında Büyük Tehlike!” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap