1. Anasayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

İniş Takımları Arızalanan Antalya/Moskova Seferi Güçlükle İniş Yaptı

İniş Takımları Arızalanan Antalya/Moskova Seferi Güçlükle İniş Yaptı
2

Antalya’dan, Moskova’ya uçuşa başlayan bir Rus havayolu firması Rossiya Airlines’e ait tarifeli yolcu uçağının kalkıştan sonra iniş takımlarında bir sorun oluştu. Bunun üzerine iniş yapacağı Moskova’daki Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı’na bilgi verildi.

Moskova’da alınan geniş önlemler sonrasında uçak havaalanına yaklaştı. Ön iniş takımlarında arıza meydana gelmesine rağmen uçak kontrollü bir şekilde inişe geçti. Uçağın birkaç kez pisti pas geçtiği öğrenilirken son denemesinde başarıyla inişin tamamlandığı öğrenilirken uçağın pilotu uçağın aprona gidemeyeceğini kuleye bildirdi.

Bunun üzerine 186 yolcunun bulunduğu uçak aprona römorkörler yardımıyla çekildi. Uçağın iniş takımlarında yaşanan arıza ile ilgili detaylı incelemeler başlatılırken olayda kimsenin zarar görmemesi de sevindirici bir haber olarak geldi.

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Uçak iniş yapmış Allah’tan uçak kazaları gerçekten çok tehlikelidir Pilotların çok dikkatli olması lazım kaç tane can taşıyorlar sonuçta.

  2. Pilotun ve insanların sakin kalması ve birbirlerine ile iş birliği yaparak yardımcı olarak sakin bir şekilde kimseye zarar gelmeden uçağı indirmeyi başarmışlar. Umarım bir daha böyle arızalar yaşanmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir