1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Japonya’da 91 Uçuş İptal Edildi

Japonya’da 91 Uçuş İptal Edildi
japonya
0

Pistler Buz Tuttu

Japonya’da olumsuz hava şartları nedeni ile tam 91 uçuş iptal edildi.

Japonya’da meydana gelen yoğun kar yağışı nednei ile ülkenin en büyük havayollarından biri olan All Nippon Airways (ANA) 52 uçuşunu, Japonya Havayolları (JAL) ise 91 uçuşunu iptal etti.

Kamu yayıncısı NHK tarafından aktarılan habere göre, olumsuz hava şartları, ülkenin çoğu bölümünü etkisi altına aldı. Şiddetli kar yağışı ulaşımı etkilemeye devam ediyor.

Bildiğiniz gibi yaptığımız son paylaşımlarımızda kar yağışı ve buzlanma nedeni ile meydana gelen uçak kazalarını yayınlamıştık.

Olumsuz hava şartları özellikle hava yolu taşımacılığında olumsuz etkiler bırakıyor. Pistten çıkma vb. olaylar kar yağışlarında ve buzlanma olaylarında yaşanabiliyor.

Ülkenin en büyük havayollarından All Nippon Airways (ANA) ve Japonya Havayolları (JAL) bu gibi durumları önlemek amacı ile uçuşlarını iptal etti. Toplam iptal edilen sefer sayısı 143 olarak belirtildi. Yani bugün neredeyse hiç uçuş olmayacak diyebiliriz.

Yoğun Kar Yağışı Başladı

Fotoğraflarda ki manzaralardan da anlaşılacağı gibi yoğun kar yağışı, buzlanma ve fırtına ülkeyi etkisi altına almış durumda.

Kuzeydoğu bölgesinde faaliyet gösteren Yamagata Şinkansen tren hattının, akşam itibarıyla hizmetlerini askıya alacağı ve yeni yılın ilk gününde maalesef çalışmayacağı bildirildi.

Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA) atmosferik basıncın artması nedeni ile yoğun kar yağışının beklendiği bölgelere ilişkin ulaşım ve elektrik problemlerine yönelik uyarılarını artırdı.

Bu bilgilere  göre, batıdaki Çuugoku bölgesi, kuzeydeki Hokkaido bölgesi ve güneybatıdaki Kyuşu bölgesinde şiddetli kar yağışının devam etmesi bekleniyor.

Çuugoku ve Kinki bölgelerinin Japon Denizi kıyılarına bakan alanlarında kar yağışının cumartesi gününe kadar aralıksız devam edebileceği kaydedildi. Yetkili kurumlar tarafından vatandaşlara sürekli olarak uyarılar yapılmaya devam ediliyor.

Dilerseniz ”Türkiye’deki Tüm Sınır Kapılarında PCR Testi Zorunlu Hale Geldi” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap