1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Japonya’dan Sonra Rusya’da Yasakları Uzattı

Japonya’dan Sonra Rusya’da Yasakları Uzattı
Rusya
0

12 Ocak’a Kadar Uzadı

Rusya, mutasyona uğradığı belirtilen Covid-19 virüsü nedeni ile İngiltere’ye olan uçuş yasağını 12 Ocak’a kadar uzattı.

Geçtiğimiz haftalar da İngiltere’de mutasyona uğramış korona virüs vakaları görülmüştü. Bu haberden sonra tüm ülkeler hızlı bir şekilde aksiyon aldı ve tedbirlere başladı. Ülkeler teker teker PCR testlerini zorunlu hale getirerek uçuş yasaklarını başlattı.

Dün paylaştığımız haberimizde de Japonya’nın PCR testlerini zorunlu hale getirdiğini ve kendi vatandaşları hariç kimsenin girişlerinin yapılmayacağını aktarmıştık.

Aynı şekilde Türk Hava Yolları ‘da sosyal medya platformlarından yaptığı duyuru ile PCR testlerinin zorunlu hale geldiği bilgisini paylaştı.

Rusya’da bu konu hakkında sıkı tedbirler alan ülkelerden biri oldu. İngiltere’de yaşanan olaylardan sonra Rusya uçuş yasaklarını uzatarak 12 Ocak’a çekti. Bu saye de mutasyona uğramış virüsün önüne geçilmesi hedefleniyor.

Rusya, 22 Aralık tarihinde İngiltere’de tespit edilen Covid-19’un yeni türü sebebiyle İngiltere ile uçuş trafiğini 1 hafta süre ile askıya aldığını söylemişti.

Rusya Korona Virüs Enfeksiyonunu Önleme ve Mücadele Merkezi tarafından yapılan bildiri de, Rusya’nın İngiltere ile olan hava trafiğini erteleme kararının 12 Ocak tarihine kadar uzattığı bilgisi aktarıldı.

Merkez, Covid-19 virüsünün mutasyona uğramış türünün yayılmasını engellemek ve vatandaşların sağlığını güvence altına almak için İngiltere’ye olan uçuş yasağının 12 Ocak saat 23.59’a kadar uzatıldığını belirtti.

Uzmanlar tarafından virüsün yeni türünün oldukça hızlı yayıldığı ve daha etkili olduğu belirtilmişti. Yaşanan son gelişmelerden sonra Türkiye, Japonya ve Rusya’nın ardından diğer ülkelerinde benzer tedbirler alması bekleniyor.

Dilerseniz ”Japon Vatandaşlar Ve Oturma İzni Olanlar Dışında Giriş Yasak!” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap