John C. Tune Havalimanı’nda Hortum Dehşeti!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde meydana gelen fırtına sonrası oluşan hortumlar Nashville’de bulunan John C. Tune Havalimanı’nda büyük bir zarara yol açtı. Havalimanı çevresinde sabah saatlerinde başlayan fırtına sebebiyle ilk gelen haberlere göre 22 kişi hayatını kaybederken, 50-60 bin kişinin fırtına nedeniyle maddi zarara uğradığı açıklandı.

Olay yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısında artış olmasından korkulurken maddi hasarın milyonlarca dolar olduğu söyleniyor.

John C. Tune Havalimanında park halindeki uçaklarda ve havalimanı terminal binasında da fırtına yüzünden büyük hasarlar oluştu. Birçok binanın yıkıldığı olay sonrası havalimanında acil durum meydana geldi.

Harmony Air’in sahibi Randy Harmon yaptığı açıklamada fırtına sebebiyle çok zarar uğrayıp bir çok şeyi kaybettiklerini açıkladı.

Havalimanında ki enerji hatları kesilirken, oluşan hortumlar yüzünden yakıt araçları da alev aldı. Olası bir gaz kaçağını önlemek maksadıyla bölgede gaz kesintisine gidildi.

Talihsiz olay sonrası hasar tespit çalışmaları devam etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. John C. Tune Havalimanı’nda Hortum Dehşeti! için yorumda bulun

    John C. Tune Havalimanı’nda Hortum Dehşeti! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak John C. Tune Havalimanı’nda Hortum Dehşeti! için ilk yorumu yapabilirsin.