Kadınlar Erkeklere Göre Daha Çok Yalnız Seyahat Ediyor

Araştırmaya göre, kadınlar uçak biletini 15 gün, otobüs biletini ise 3 gün önceden satın alıyor.

Yine yapılan piyasa araştırmasına göre, kadınların yüzde 60’ı yalnız seyahat etmekte.

Bilet satın alan kadın kullanıcıların daha çok akşam saatlerinde bilet satın aldığını belirleyen araştırma, biletini akşam alan kadınların, uçmak için en çok sabah saatlerini seçtiğini ifade etti.

Uçak yolculuklarında en çok bilet satın alınan uçuşların sabah 06.00 ve sonraki erken saatler olduğunu aktaran araştırmacı Hacıbayramoğlu, “Otobüste ise gece 00.00 ve sonraki seferler seyahat etmek için yola çıkılan saatler olarak dikkat çekiyor. Böylece kadın yolcular gidecekleri yere sabah erkenden varıp gün içinde daha uzun süreli vakit kazanmış oluyor, şehir içi ulaşım da daha kolay oluyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, bilet satın alan kadınların yüzde 60’ı yalnız seyahat ederken, yüzde 20’si çocuklarıyla kalan yüzde 20’si ise eş ya da arkadaşlarıyla yolculuk yapıyor.

Kadınlar yurt içinde en çok İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana’ya uçarken, yurt dışında Düsseldorf, Bakü, Frankfurt, Amsterdam ve Taşkent’e gitti.

Kadınların otobüs bileti tercihinde ise ilk beş sırada yine Ankara, İzmir, İstanbul, Adana ve Antalya bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kadınlar Erkeklere Göre Daha Çok Yalnız Seyahat Ediyor için yorumda bulun

    Kadınlar Erkeklere Göre Daha Çok Yalnız Seyahat Ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kadınlar Erkeklere Göre Daha Çok Yalnız Seyahat Ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.