1. Ana Sayfa
  2. Uçak Kaza Videoları

Kameralara Yakalanan 5 Uçak Kazası ( Video )

Kameralara Yakalanan 5 Uçak Kazası ( Video )
0

Bir uçağın kaza yapma oranı diğer ulaşım vasıtaları arasında en düşük ihtimallere sahiptir. Hele ki bu uçak kazasının görüntülenmesi neredeyse sıra dışı bir olaydır. Uçak kazaları hava koşullarından, iniş sırasında yaşanan sorunlardan, pilot hatasından veya teknik arızaların yaşanmasıyla meydana geliyor. Yaşanan uçak kazaları bazen amatör kameramanlar bazen de güvenlik kameraları tarafından görüntülenebiliyor. Görüntülenen uçak kazalarının bir kısmında can kaybı olmazken bazılarında can kayıpları olduğu görülüyor. İşte kameralara yakalanan 5 uçak kazası hakkında bilgiler şöyle.

Moskova’da 41 Kişinin Hayatını Kaybettiği Uçak Kazası Görüntüleri

41 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazası Rusya’nın başkenti Moskova havalimanında kameralara yakalandı. Acil iniş yapmak zorunda kalan yolcu uçağı iniş sırasında kuyruğunun piste çarpması sonucu alev alıyor ve kaza sonucunda 41 kişi yaşamını yitiriyor. Olay 6 Mayıs 2019’da meydana geldi.

Tayvan’da Kalkışından Hemen Sonra Kaza Yapan Uçak Kazası Görüntüleri

Tayvan’da iç hatlar seferi için TransAsia Havayolları’na ait bir yolcu uçağı kalkışından hemen sonra köprüye çarparak düştü. Başkent Taipei’de kalkışından sonra düşen uçağa ait görüntüler bir araç kamerasına yakalandı. Seyir halinde bulunan aracın hemen önünde meydana gelen uçak kazasında yerel medya tarafından yapılan açıklamalarda 58 yolcudan 31’inin hayatını kaybettiği açıklandı. Uçak kazası 2015 yılının başlarında meydana geldi.

ABD’de Uçak Kazası İçindekiler Tarafından Kameraya Alındı

Amerika Birleşik Devletleri Idaho eyaletinde küçük bir uçak alçak uçuş yaparken düştü. Uçağın kaza görüntüleri ise içinde bulunan yolcular tarafından kameraya alındı. Yapılan açıklamada kaza sonucu can kaybının olmadığı bildirildi.

Kargo Uçağının Düşme Anları Kameraya Yakalandı

Afganistan’ın başkentinde meydana gelen uçak kazasında 7 asker hayatını kaybetti. 2013 yılında başkent Kabil’de bir askeri kargo uçağının düştüğü anları otoyolda seyir halinde bulunan bir aracın kameraları yakaladı. Uçağın düştüğü anda alevlere teslim olması sonucu 7 asker hayatını kaybetti.

Halep’te Savaş Uçağının Düşme Anları Kameralarda

Halep’in Ays beldesine bomba atan bir savaş uçağının düştüğü anlar saniye saniye kamerayla kayda alındı. Savaş uçağının muhalifler tarafından düşürüldüğü ve pilotun esir alındığı bildirildi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap