1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

KoronaVirüs Sonrası Havacılık Sektörü Nasıl Olacak?

KoronaVirüs Sonrası Havacılık Sektörü Nasıl Olacak?
0

Günümüzde korona virüsü salgını nedeniyle birçok sektör bu durumdan olumsuz etkilenmiştir. Özellikle virüsün ortaya çıkmasıyla seyahat kısıtlaması tüm dünyada yürürlüğe girmiştir. Bu sektörler arasında havayolu sektörü önde gelmektedir. Özellikle ülkeler arasındaki havacılık sektörü bir anda durma noktasına gelmiştir. Bu konuda birçok kişi havayolunun iyi ve kötü senaryolara hazır olması gerektiğini söylemektedir. Korona virüsü sonrasında havacılık sektöründe sonbahar aylarında büyük ihtimalle iyileşme görülmeye başlanması beklenmektedir. Ayrıca insanlar tekrar bu konuda güven duyup seyahat etmeye başlarsa hava yolları 2021 yılında eski normal haline geri dönebilecektir.

İnsanlar bir yerlere gidebilmek için muhteşem bir talep oluşturabilir. Pandemi salgınında insanlar büyük bir stresin altına girmiştir. Özellikle daha önce bu tür streslere girmemiş kişiler pandemi sonrasında daha fazla seyahat etmek isteyecektir. Bu kişiler ailelerin yanına gitmek isteyerek bu stresten kurtulmak isteyecektir. Virüs sonrası uçakların içerisinde gerekli önlemler alınacaktır. Uçakları temiz tutmak ve yolcuların bu durumu bozmaması amacıyla çeşitli önlemler devam edecektir. Bu önlemler arasında özellikle termal tarama sistemleri üzerinden insanların ateşleri ölçülmeye devam edilecektir. Günümüzde bununla alakalı birçok uygulamanın geliştirmesi yapılmaktadır. Bu arttırılmış prosedürlerden sonra yolcuları korumak adına gerekli düzenlemelere devam edilecektir.

İnsanların Uçaklarla Seyahat Etmesi

İnsanların bu stresten kurtulmak için yapacağı en büyük stres atma olayı seyahat etme isteği olacaktır. Günümüzde normal hayata geri dönmenin en büyük kanıtı insanların seyahatlerine özgürce devam edebilmesidir. Günümüzde birçok havayolu şirketi bu normal hayata geri dönüldüğünde ucuz yakıt fiyatlarıyla karşı karşıya kalacaktır. Düşük işçilik kazançları ve azalan rekabetle karşı karşıya kalınabilir.

Virüs Sonrası En Kötü Olası Durum

Korona virüsü sonra insanların süreç bittiğinde harcama alışkanlıkları değişebilir. Bu konuda insanlar eskisi gibi davranmayarak daha tutumlu bir davranış içerisine girebilecektir. Ayrıca kötü senaryolar arasında hava yollarının virüs yayılımını tetiklediği ve bu durum nedeniyle insanlar üzerinde ağır prosedürler uygulanabilir. Bilindiği üzere korona virüsün tüm dünyaya sıçramasını sağlayan en önemli ulaşım aracı uçaklardır. Avustralya kıtasından birçok kıtada bu virüs görülmüştür. Ayrıca uçakların içerisinde yer alan insanlar için geçtiğimiz günlerde simulasyon yayınlanmıştır. Buna göre uçağın içerisinde seyahat eden yolcular arasında herhangi birisi öksürdüğü zaman bu öksürükten yaklaşık 30 kişi etkilenebilmektedir. Korona virüs hastasının hapşırması, öksürmesi veya temas etmesi durumunda uçaktaki herkesin tehlikeye gireceği aşikardır.

Diğer Virüs Salgınları

Günümüzde korona virüsü salgını tüm dünyayı etkisi altına almış durumdadır. Bundan yıllar sonra tekrar bir salgın çıktığında özellikle seyahat alanında bulunan düzenlemelerin değişmesi beklenmektedir. Özellikle bu konuda sağlık pasaportu gibi kapsamlı prosedürler uygulanabilir. Dünyanın buna hazır olması için daha önce bir virüsü atlatması gerekiyordu. Bu konuda tecrübeli olan insanlık daha sert ve detaylı bir prosedür uygulayarak diğer salgınlara karşı gerekli önlemleri alabilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap