1. Ana Sayfa
  2. Uçak Kazaları

Lion Air’e Ait Yolcu UçağI Pistten Çıktı

Lion Air’e Ait Yolcu UçağI Pistten Çıktı
Lion
0

Korku Dolu Anlar Yaşandı

Endonezya merkezli Lion Air’e ait yolcu uçağı pistten çıktı.

Endonezya’da hizmet veren havayolu şirketi Lion Air‘e ait yolcu uçağı iniş esnasında pistten çıktı. Fırtına ve yağmurun etkili olduğu olay da her hangi bir can ve mal kaybı meydana gelmedi.

JT173 sefer sayılı Boeing 737-900 tipi uçak, Bandar Lampung’a gitmek üzere Batam Adası’ndan havalanmıştı. Uçak adha sonra Bandar Lampung Radin Inten II Havalimanı’na iniş yaptı. Yerel saatle 13:20 civarında piste teker koyan PK-LGP kuyruk tescilli uçak henüz bilinmeyen bir sebeple pist dışına çıktı.

Olayın sebebi olarak ise olumsuz hava şartları olarak tahmin ediliyor. Havalimanı sözcüsü Pujo Wusono konuyla ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Wusono, uçağın pistten çıkmasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve olay sebebiyle korku dolu anlar yaşayan yolcuların güvenli bir şekilde uçaktan tahliye edilip hızlı bir şekilde terminal binasına götürüldüğünü ifade etti.

Pistten çıkma sebebiyle büyük bir maddi hasarın meydana geldiği uçağın çekilmesi için ekiplerin çalışmalarına devam ettiği belirtildi. Kaydedilen görüntülerde uçağın kanat ve kuyruk kısmında büyük hasarların meydana geldiği net bir şekilde görülüyor.

Çamura Saplandı

Olumsuz hava şartlarından etkilenip pist dışına çıkan uçağın toprak alanda çamura saplandığı görülüyor. Yolcuların korku dolu anlar yaşadığı olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Görüntüler Kameralara Yansıdı

Yoğun yağış ve fırtına nedeni ile pistten çıkan uçak çok fazla uzaklaşmadan durduruldu.  Kaydedilen görüntülerde olumsuz hava şartlarının şiddeti net bir şekilde göze çarpıyor.

Olay sonrası herhangi bir can kaybı ya da yaralananın olmadığı belirtildi. Yolcular güvenli bir şekilde uçaktan tahliye edildi.

Uçakta meydana gelen hasa ise oldukça yüksek olarak belirtildi. Toprak alana saplanan uçağın bir çok bölgeden hasar aldığı görülüyor.

Dilerseniz ”74 Yaşındaki Yolcunun Uçuşuna İzin Verilmedi” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap