1. Ana Sayfa
  2. Uçaklardan Haberler
  3. Microsoft Flight Simulator Nasıl Oynanır?

Microsoft Flight Simulator Nasıl Oynanır?

featured

Uçak simülasyonları arasında hem grafikleri hem de birebir kontrol imkanı veren Microsoft Flight Simulator oyun severler kadar uçaklar ile farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere de hitap etmeyi başarıyor. Ancak bu simülasyon sadece bir oyun olmadığı için oynaması gerçekten pilotluk yapmak kadar beceri istiyor.

Microsoft Flight Simulator İncelemesi

Microsoft Flight Simulator temelde bir oyun olarak değil simülasyon olarak kabul görüyor. Bu sayede oyunda üst düzey bir gerçekçilik bulmak da mümkün hale geliyor. Özellikle pek çok pilotluk eğitimi veren kuruluş da bu simülasyonu kullanıyor. Daha önce çıkmış olan serinin diğer oyunlarında grafik açısından kısmi aksaklıklar söz konusuyken serinin en son çıkan oyununda grafik açıdan son derece yeterli düzeltmeler yapılmış durumda. Öyle ki oyunu çalıştırmak için en az orga segmentte yer alan bir bilgisayar sahibi olmak gerekiyor. Bu durum ise kullanıcılara çok daha farklı bir deneyim sunmuş oluyor.

Oyundaki şehir yapıları da çok detaylı yapıldığı için günümüz şehirlerine birebir özellikler taşıyorlar. Dünya haritasında oyuncunun pek çok şehre yolculuk yapmasına imkan veren gelişmiş haritalar bu sayede oyunculara daha fazla bir deneyim yaşatıyor. Oyunda ek paketler olmadan 37 binden fazla havalimanı bulunuyor ve bunlar birebir gerçek hallerine göre modellenmiş durumdalar. Oyundaki sürüme göre de yaklaşık olarak 30 farklı uçak bulunuyor. Hava trafiğini kontrol etmek, uçağı hareket ettirmek ve güvenli bir yolculuk gerçekleştirmek soyunda son derece başarılı bir şekilde yansıtılıyor.

Microsoft Flight Simulator Oynanış Özellikleri

Microsoft Flight Simulator oynanış açısından diğer oyunlar gibi çok az tuş ile oynama imkanı sunmuyor. Birebir çalışma sistemi sayesinde hem uçuş öncesinde hem esnasında hem de sonrasında pek çok kontrolü oyuncunun yapması gerekiyor. Bunun için tüm kontrollerin yapılması, tüm göstergelerin kontrol edilmesi gerekiyor. Kokpitte yer alan tüm tuşlar çalışıyor ve her birisinin gerçekte olduğu gibi bir karşılığı bulunuyor. Üstelik bu durum birebir aktarıldığı için oyun esnasında uçağı hareket ettirebilenler gerçek yaşamda da kullanmaya son derece hazırlıklı olabiliyorlar. Klavye üzerinden oynanabilen oyundan daha fazla keyif almak için ise joystick kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap