1. Ana Sayfa
  2. Uçaklardan Haberler

Pilotlar Büyük Çantalar İçinde Ne Taşır?

Pilotlar Büyük Çantalar İçinde Ne Taşır?
0

Pilotlar büyük çantaları ile hızlı şekilde perondan geçerken bu görüntü pek çok yolcunun dikkatini çekmiştir. Havalimanlarında pilotların taşıdıkları çantalar uçuş için esasında çok önemli özellikler taşır.

Pilotların Çantaları İçinde Bulunanlar

Pilotların çantaların içindekiler uçuş için gerekli olan malzemelerdir. Bunun yanında pilot eğer gittiği ülkede diğer uçuşa kadar konaklamak durumundaysa önemli belgelerin yanında kıyafetleri ve kişisel eşyaları da olabilmektedir.

Pilotlar için havacılık kurumlarının ve çalışılan havayolu firmasının gerekli tuttuğu tüm belgeler çanta içinde yer almalıdır. Pasaport, pilot sertifikası, sağlık belgesi, uçuş ekibi olduğunu gösteren belge mutlaka çanta içinde yer almaktadır. Küçük çantanın içinde pilot çantası da yer almaktadır. Bu çantada tüm belgelerin kaybolmalarına karşılık fotokopileri yer almaktadır, böylece yolculuk çok daha güvenli bir hale gelmektedir.

Bunun yanında uçuş planlaması ile ilgili belgeler de gerekli tutulmaktadır. Bu belgeler; rota, havalimanı, hava durumu bildirimleri gibi belgelerden oluşmaktadır. Bunların yine kopyaları da çanta içinde yer almaktadır. Aynı zamanda acil durumlar için yapılacaklar, havacılık kısıtlamaları ve benzeri önemli belgeler de yine çanta içinde yer almaktadır.

Pilot Çantası İçindekiler

Pilot çantası içindekiler aynı zamanda uçuş sırasında gerekli olan malzemeleri de içerir. Ağız hizasında mikrofona sahip olan kulaklıklar pilotlara özeldir ve her pilot yanında taşımaktadır. Pilotlar uçuş sırasında uçağın değil kendi kulaklığını kullanmaktadır. Kokpit içi ve dışı kontrol merkezleri ile iletişim kalitesi de bu kulaklıklar ile doğrudan ilgili olmaktadır. Kulaklıklar dış seslerin yok edilmesini ve kaliteli şekilde sesin karşı tarafa iletilmesini sağlayarak önemli bir görev üstlenmiş olur. Gürültü engelleme özelliğine sahip olan yüksek kalitedeki bu kulaklıklar pilotların uçuş öncesinde vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Bu malzemelerin yanında güneş gözlüğü, akıllı tablet gibi cihazlar da çantaların içinde yer almaktadır. Özellikle tabletler pilotların uçuş ile bilgileri kısa sürede elde etmeleri, hızlı bir şekilde belgeleri gözden geçirmeleri ve yanlarında pek çok belgeyi taşıyabilmeleri için çok önemli avantajlar sunmayı başarır. Kişisel ecza çantası, uçuş kayıt defteri ve diğer kişisel eşyalar da yine çantanın içinde yer alır.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap