İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. Pistten Çıkan Pegasus Uçağı, Pide Salonu Olacak
Trendlerdeki Yazı

Pistten Çıkan Pegasus Uçağı, Pide Salonu Olacak

Trabzon Havalimanı'nda 13 Ocak 2018'de pistten çıkması sonucu hizmetten ayrılan uçak, Yomra ilçesin de pide salonu olarak hizmet vermeye hazırlanıyor.

featured

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, yaptığı yazılı açıklamada, ilçe merkezinde bulunan uçak enkazını, belediye kasasından tek kuruş çıkmayacak şekilde tüm Karadeniz’in hizmetine sunacaklarını belirtti.

Yapılacak proje kapsamında uçağın pide salonu olacağını ifade eden Bıyık, “Sancak Mahallemizde bulunan belediyemize ait olan ve kiracılarımız tarafından işletilen çay bahçesine kurulacak olan uçak, pide salonu olarak hizmet verecek. 4 milyon lirayı bulan tüm kurulum ve yapım maliyeti işletmeciler tarafından karşılanacak. Yomra’mıza hayırlı olsun.” dedi.

Trabzon'da pistten çıkan uçak, pide salonu olacak

Ankara-Trabzon seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, 13 Ocak 2018’de, Trabzon Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra pistten çıkmış, denize metreler kala durabilen uçaktaki 162 yolcu ve 6 mürettebat güvenli şekilde tahliye edilmişti.

Kazanın ardından 29 Eylül 2018’de Trabzon Havalimanı’ndan vinç yardımıyla Yomra ilçesine götürülen uçak, bu tarihten itibaren park edildiği alanda bekliyordu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap