Pistten Çıkan Pegasus Uçağının Enkazını Kaldırma Çalışmaları Sürüyor

İzmir-İstanbul seferini yapan ve 5 Şubat’ta Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra pistten çıkarak parçalanan Boeing 737 tipi Pegasus uçağının enkaz kaldırma çalışmaları son hız başladı. Anadolu Ajansı’nın geçtiği habere göre, enkaz alanına giden Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu (KAİK) ekipleri, uçağın bazı parçalarını söktü, uçağın kuyruk kısmını da keserek ayırdı. Uçağın parçalara ayrılması işleminin ise sürdüğü bildiriliyor. Kaza yerinde Pegasus teknik elemanlarının yanı sıra polis, jandarma ve yangın tehlikesine karşın itfaiye ekiplerinin de bulunduğu bildirildi.

Öncesinde ABD’li Ekip Saha’da İnceleme Yapmıştı

Enkaz kaldırma çalışmaları başlamadan önce ise bu sabah, uçağın üretici şirketi Boeing temsilcilerinin de aralarında bulunduğu ABD heyetinin olay yerine gelerek, kazaya dair inceleme yaptığını bildirmişti. Talihsiz kaza’da üç kişinin hayatını kaybettiği yaralanan 180 kişiden 54’ünün tedavisinin yatarak sürdüğü, 12 yaralının da yoğun bakımda olduğu açıklandı. Tedavisi süren bazı hastaları ziyaret ettikten sonra bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tedavi altında olan hastalardan hiçbirinin hayati tehlikesi bulunmadığını da söyledi. Bakan Koca, pistten çıkan uçağın pilotlarının da sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Kazada Yaşamını Yitirenler Defnediliyor

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki kazada hayatını kaybedenlerden Songül Bozkurt toprağa verildi. 29 yaşındaki Bozkurt için İzmir Karşıyaka’da cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından Bozkurt’un Doğançay Mezarlığı’nda toprağa verildiği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pistten Çıkan Pegasus Uçağının Enkazını Kaldırma Çalışmaları Sürüyor için yorumda bulun

    Pistten Çıkan Pegasus Uçağının Enkazını Kaldırma Çalışmaları Sürüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pistten Çıkan Pegasus Uçağının Enkazını Kaldırma Çalışmaları Sürüyor için ilk yorumu yapabilirsin.