1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Rus Hava Yolu Şirketi Aeroflot’da Bomba İhbarı!

Rus Hava Yolu Şirketi Aeroflot’da Bomba İhbarı!
Moskova aeroflot
1

Büyük Panik Yaşandı!

Bugün ünlü Rus hava yolu şirketi Aeroflot hakkında yürekleri ağıza getiren bir gelişme paylaşıldı.

Rus hava yolu şirketi Aeroflot Moskova – Newyork seferi için kalkış yaptığı esna da herşey normaldi. Daha sonra uçaktan ani bir şekilde bomba ihbarı geldi.

Uçak kule ile iletişime geçerek iniş sırasında gerekli tüm önlemlerin alınmasını istedi. Her türlü ihtimale karşı güvenlik güçleri tarafından gerekli tüm hazırlıklar yapıldı.

Moskova’dan kalkan Aeroflot hava yolu şirketine ait Boeing 777 tipi yolcu uçağına, JFK Havalimanı’na yaklaştığı esna da bomba ihbarı yapıldı.

İniş gerçekleştikten sonra güvenli bir alana çekilen uçakta hemen yolcuların tahliyesi yapıldı. Yolcular tahliye edildikten sonra ise detaylı bir şekilde arama işlemlerine başlandı.

Yapılan aramaların ardından herhangi bir bomba veya benzeri tehlikeli unsura rastlanmadı. İhbarın asılsız olduğu öğrenilince yolcular ve haya limanı rahat bir nefes aldı.

Uçak inişini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi. 250 yolcunun bulunduğu Boeing 777 tipi uçak güvenli bir şekilde tahliye edildi. Olay yerine birçok polis sevk edildi. Uçağın içinde polisler tarafından detaylı arama yapıldı ve herhangi bir bomba veya benzeri bir ize rastlanmadı.

Kennedy Airport yaptığı açıklamada : ‘Devam eden bir durum nedeniyle acil durum personellerini ve faaliyetlerini görebilirsiniz. Havalimanının açık olduğunu ve uçuşların gecikmeden devam edeceğini unutmayın’ ifadelerinde bulundu

Dilerseniz ”Uçak Bileti Satışlarında Kripto Paralar Rekor Kırdı” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Gerçekten çok iyi bir haber bana çok yararlı oldu tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir