1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Rusya Havalimanlarını Uluslararası Uçuşlara Açıyor

Rusya Havalimanlarını Uluslararası Uçuşlara Açıyor
rusya havalimanları açılıyor
0

4 Havalimanı Daha Açılıyor

Rusya, 4 havalimanını daha uluslararası uçuşlara açacağını bildirdi. İlk önce Moskova, St Petersburg ve Rostov’dan izin çıkan uluslararası uçuşlara Kaliningrad, Novosibirsk ve Kazan ile devam edilmiş ve sayıyı 6‘ya çıkarmışlardı. Rusya havalimanları 9 Ekim itibariyle uçuşlara 4 tanesini daha ekledi. Rusya Federal Havacılık Kurumu yaptığı açıklamada ; Samara, Vladivostok, Grozni ve Krasnoyarsk’ın da 9 Ekim itibariyle uluslararası uçuşlarabaşladığını bildirdi. Böylece, Rusya’dan yurt dışına uçak seferi yapılan havalimanı sayısı 10’a çıktı. İlerleyen süreçlerde diğer ülkelerin de bazı havalimanlarını uçuşlara açacağı iddialar arasında yer alıyor. Dünya çapında Covid-19 salgınında yaşanan düşüş istatistikleri özellikle havacılık sektörüne de olumlu şekilde yansıyor.

Tur Operatörleri Planlara Başladı.

Çıkan uçuş kararının ardından harekete geçen Rus tur operatörleri, Türkiye’ye yapılacak uçuşlar planladı. Buna göre, 10 ve 11 Ekim itibariyle Anex Tour’un hava yolu şirketi, Azur Air ve Pegas Tour’un hava yolu şirketi Pegas Fly Samara-Antalya uçuşlarına başlama kararı aldı. Yapılan açıklamalara göre; Pegas Touristik, Samara-Antalya uçak seferlerinin 21 Kasım’a kadar devam edeceğini, Krasnoyarsk-Antalya uçuşlarının başlaması ile ilgili de planlanıldığını  açıkladı.

Rusya uluslararası uçuşlar ile turizme hız kattı. Seferlere açılan 4 yeni havalimanı ile turizm şirketlerinin de yüzü gülmeye başladı. TUI Rusya ise, Ural Airlines ile Samara-Antalya uçuşlarına artık başlıyor. 11 Kasım’a kadar devam edeck olan uçak seferlerinin haftada iki uçuş olarak planlandıpı bildirildi. Intourist şirketi de, yurt dışı uçuşlara açılan havalimanlarından bazılarından charter uçuşlara başlamak için fizibilite çalışmalarına başladı.

Dilerseniz ”SBK’nın Tüm Varlığına El Konuldu” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap