1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Rusya’dan Diğer Ülkelere Uçuş Fiyatları Tavan Yaptı!

Rusya’dan Diğer Ülkelere Uçuş Fiyatları Tavan Yaptı!
rusya uçak bileti fiyatları
0

Listede Sadece Antalya Yok

Tutu.ru seyahat şirketinin yaptığı araştırmaya göre Rusya’dan diğer ülkelere olan bilet fiyatları %71 artış gösterdi.

Tutu.ru seyahat şirketinin yaptığı araştırma da fiyat artışlarının yoğun olduğu istikametler belirlendi. Biletlerin en fazla artış gösterdiği istikametler yüzde 192 ile Nur-Sultan (Astana) ve yüzde 154‘le Taşkent  bölgeleri oldu. Rusya’dan diğer ülkelere seyahatte fiyatların artış göstermediği tek yer ise Antalya olarak belirtildi.

Rusya’dan Antalya’ya yapılan uçak seferleri geçen yıla oranla %8 düşüş gösterdi. Fakat aynı durumu İstanbul için söylemek oldukça zor. Rusya’dan İstanbul’a uçuş fiyatları ortalama %40 daha pahalı diyebiliriz. Bu artış istatistiklerinden en karlı çıkan Antalya oldu.

Tutu.ru seyahat servisine göre, Moskova-Erivan uçak biletleri de %70 oranında yükseliş kaydetti. Aralık ayı için en fazla uçak bileti satılan yer ise Minsk oldu. Son bir senede Belarus’un başkentine yapılan uçuşlar da yüzde 70 pahalandı.

Uçak bileti satışları yapan bir başka platformda bildiğiniz gibi Biletix olarak karşımıza çıkıyor. Biletix, Tutu.ru syahat servisinin ortaya çıkardığı verileri doğruladı. Fakat Biletix’in en fazla satış yaptığı bölge ise ülke içindeki Soçi oldu. Biletix sorumluları, çok sayıda havayolu şirketinin yoğun ilgi gösterdiği Türkiye istikametinde ise bilet fiyatlarındaki yükselişin sınırlı kaldığını dile getiriyor.

Bunun yanında bir diğer seyahat servisi olan Aviasales’de uçak bileti fiyatlarında artış gözlemledi. Şirkete göre, uçuş sayısının az olması sebebiyle Dubai gibi popüler bölgelerde bile yüzde 73’lük fiyat yükselişleri söz konusu. Aviasales yetkilileri, Minsk bölgesine uçuşlarda %108, Nur-Sultan uçuşlarında ise %110‘luk artışlar yaşandığını belirtiyor.

Dilerseniz ”Etiyopya’daki Çatışmada 1 Savaş Uçağı Düşürüldü” haberimize de BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap