1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Rusya’da Şok Kaza: Milletvekili Hayatını Kaybetti!

Rusya’da Şok Kaza: Milletvekili Hayatını Kaybetti!
0

Rusya’ya bağlı Tataristan’da düşen helikopterde bulunan Rus milletvekili Ayrat Khairullin hayatını kaybetti. Rus milletvekilinin kazada ölmesi ülkede şok etkisi oluştururken birçok milletvekilinin ve hükümet kabinesinden bakanların acil bir şekil de kazanın yaşandığı bölgeye gittiği öğrenildi.

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde Laishevo bölgesi üzerinde Vostok Trans isimli havacılık şirketine ait Bell 406 tipi helikopter düştü.

Rusya Parlamentosu milletvekili Ayrat Khairullin, pilot ve yardımcı pilotun bulunduğu helikopterin sinyalinin kaybolması üzerine Rusya Acil Durumlar Bakanlığı harekete geçti.

Kazada hayatını kaybeden Rus milletvekili Ayrat Khairullin.

Gece saatlerine doğru yaşanan kazada helikopterin yeri tespit edilebildi.

Pilot ve yardımcısı helikopterden ağır yaralı olarak çıkarılarak hastaneye sevk edildi. Helikopterde bulunan Rus milletvekili Ayrat Khairullin’in ise helikopter enkazından cesedi çıkarıldı.

Vostok Trans isimli havacılık şirketine ait Bell 406 tipi helikopter Tataristan Cumhuriyeti’nde Laishevo bölgesi üzerinde düştü.

BAKAN VE VEKİLLER KAZA BÖLGESİNDE

Yaşanan kazanın ardından milletvekilinin ölmesi ülkede şok etkisi oluştururken birçok milletvekilinin ve hükümet kabinesinden bakanların kazanın yaşandığı bölgeye gittiği açıklandı.

Kazanın kötü hava koşulları nedeniyle gerçekleştiği tahmin ediliyor.

Helikopter kazasının nedeni ile ilgili soruşturma başlatılırken kazanın kötü hava koşulları nedeniyle gerçekleştiği tahmin ediliyor.

Kazanın ardından helikopterin enkazı.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap