1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Sabiha Gökçen, Misafirlerine Zaman Kazandıracak

Sabiha Gökçen, Misafirlerine Zaman Kazandıracak
0

Yolcusuna Zaman Kazandıran Havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen, Yeni Yılda Yeni Bir Projeyi Daha Hayata Geçirerek Misafirlerinin Beğenisine Sunacak. Shop@Saw Adı Verilen E-Ticaret Projesiyle Yolcular İster Havalimanına Gelirken Yolda, İster Havalimanında Olsunlar Terminal İçindeki Mağazalardan İstedikleri Ürünü Önceden Satın Alacaklar.

Yolcusuna zaman kazandırmayı hedefleyen havalimanı Sabiha Gökçen, 2021 yılına yeni bir proje ile merhaba demeye hazırlanıyor. Malaysia Airports Holdings Berhad’ın (MAHB) yüzde 100 hissesine sahip olduğu, İstanbul’un gelişen şehir havalimanı İSG, 2014 yılından beri arka arkaya hayata geçirdiği dijital dönüşüm projeleri ile terminal içinde yolcularına zaman kazandırmak için adımlar atmıştı. 2021 yılında da bu yönde adım atmak isteyen İSG, terminal içinde alışveriş yapmak isteyen misafirlerine uçuş öncesi zaman kazandırmak için shop@saw adı verilen yeni bir proje geliştirdi.

Buna göre Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan seyahat edecek olan misafirler, ister terminale gelmek için yolda olsunlar ya da isterlerse terminal içinde bulunsunlar, https://www.shopatsaw.com/ web sitesi üzerinden istedikleri ürünün siparişini vererek, on-line alışverişin keyfini çıkaracaklar. https://www.shopatsaw.com/ web sitesi içerisinde gıdadan hediyelik eşyalara kadar onlarca ürüne ulaşmak mümkün. Misafirlerin yapması gereken şey, web sitesine giriş yaptıktan sonra seçim yaptıkları ürünü alışveriş sepetine eklemek ve ardından da ödeme yaparak alışverişi tamamlamak. Misafirler aldıkları ürünleri ilgili markanın terminal içindeki mağaza noktalarından teslim alabilecekler.

Öte yandan projenin lansmanı nedeniyle web sitesinden 75 TL ve üzerinde alışveriş yapan herkes havalimanı otoparkında ödeyecekleri ücret için % 50 oranında bir indirim kazanma şansıda bulunuyor. Ayrıca yine lansman çerçevesinde 75 TL ve üzeri alışveriş yapan yolcular, kapalı otopark içerisinde bulunan araç yıkama alanında araçlarını 40 TL yerine 29 TL’ye temizletme şansına da sahip olacak. Her 2 kampanya da 14 Şubat 2021 tarihine kadar devam edecek.

Yeni proje hakkında değerlendirmede bulunan Malaysia Airports Grup CEO’su Dato ’Mohd Shukrie Mohd Salleh şu sözleri sarf etti; “Dünyanın en büyük beş havalimanı operatörü grubundan biri olarak elbette Sabiha Gökçen’in ve diğer tüm havalimanlarımızın geleceğe hazır olmasını istiyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda sunacağımız e-ticaret platformu, grup olarak yolcu deneyimini iyileştirmek için teknolojiden ve dijital gelişmelerden yararlandığımız daha geniş ölçekli ‘Airports 4.0’ planımızın bir parçasını oluşturuyor. Tüketicilerin hızla değiştiği bir dönemin içinden geçerken çevik ve güncel kaldığımızdan emin olmalıyız. Bu nedenle, shop@saw e-ticaret platformumuzu devreye almak bizim için dijitalleşme yolculuğunda önemli bir adımı temsil ediyor.”

Salleh sözlerine şu şekil de devam etti: “Havacılık sektörü toparlanmaya devam ederken yeni platformumuz havalimanındaki mağazaların müşterilere ulaşmasını fiziksel mekanlarının ötesine taşımaları için bir fırsat da verecek. Yolculara kolay erişim olanağı sunarken ürünlerini uçuştan önce satın alma konusunda verimliliği de artırıyor, COVID-19 pandemisinden etkilenen işletmelerin toparlanmasına destek oluyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap