1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

SBK’nın Tüm Mal Varlığına El Konuldu

SBK’nın Tüm Mal Varlığına El Konuldu
SBK Holding'in Tüm Mal Varlığına El Konuldu
0

İflasını Açıklamıştı

Havacılık sektörünün de tanınan isimlerinden Sezgin Baran Korkmaz şirket iflasını açıklamıştı. Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel havayolu markası Borajet Havayolları‘nın da kalan son sahibi olan Sezgin Baran Korkmaz’ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tüm şirketleri için el konulma kararı çıkarıldı. ABD’de Utah Federal Savcılığı, mahkemeye müracaatta bulunarak iş adamı SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’de bulunan varlıklarının Amerika tarafından geri alınmasını talep etmişti.

‘Kingston Kardeşler’in ABD Hazinesini dolandırarak sahip olduğu yarım milyar dolar civarındaki teşviklerin en az 134 milyon dolarlık kısmının Türkiye’ye gönderildiği tespit edilmiş ve iki kardeş de mahkeme boyunca haftalarca şahitlik yaparak suçlarını itiraf etmişler ve mahkum olmuşlardı.

Kingston Kardeşler SBK’nın İletişim Bilgilerini Paylaşmıştı

2014-2018 seneleri arasında Türkiye’ye gönderilen ücretler ile SBK Holding’in kontrolünde inşaat, teknoloji ve ilaç başta olmak üzere birçok farklı yatırım yapıldığı ve firmalar alındığı yine kingston kardeşlerin mahkemede verdiği bilgiler ile ortaya çıkmıştı. Kingston Kardeşler Türkiye’ye gönderdiği ücretlerin işlem belgeleri de dahil olmak üzere, SBK Holding ve SBK’ya yakın başka Türkiye irtibatları ile ilgili iletişim kanallarını da Amerikalı savcılar ile paylaşmıştı.

Aynı duruşmalarda sanık olarak çıkan ve Sezgin Baran Korkmaz ve Kingston Kardeşler ile işbirliği yapan Lev Aslan Dermen de duruşmada suçlu bulunarak mahkum olmuştu. Gerçek ismi Levon Termendzyan olan Dermen’in SBK Holding’in Türkiye’deki finansörü olduğu iddialar arasında yer alıyordu. SBK Holding iflas açıklaması yaptıktan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talep ettiği ve 10. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararla Sezgin Baran Korkmaz’a ait mal varlıklarına el konuldu.

 

Dilerseniz ”Antalya Yolcu Sayısında Rekor Kırdı” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap