1. Ana Sayfa
  2. Uçak Kazaları
Trendlerdeki Yazı

Son Dakika | Azerbaycan Ordusuna Ait Helikopter Düştü

Azerbaycan ordusuna ait askeri helikopterin tatbikat sırasında düştüğü, ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

Son Dakika | Azerbaycan Ordusuna Ait Helikopter Düştü
0

Azerbaycan Devlet Sınır Teşkilatı‘na ait askeri helikopter bu sabah Khizi bölgesinde bulunan Garaheybat hava sahasında eğitim uçuşları gerçekleştirirken düştü.

Devlet Sınır Teşkilatı’ndan yapılan açıklamaya göre, kaza sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

Yapılan açıklamada, “Bugün, saat 10.40 sularında, Devlet Hudut Teşkilatı’na ait bir askeri helikopter, Khizi bölgesinde eğitim uçuşları sırasında düştü” ifadeleri yer aldı.

Devlet Sınır Teşkilatı Komutanlığı ve Başsavcılık olay yerinde bulunuyor. Olayla ilgili olarak ortak soruşturma başlatılıyor.

Güncelleme;

Bakü’deki Serhatçi Spor Merkezi’nde düzenlenen törene, Azerbaycan Devlet Sınır Hizmetleri Başkanı Orgeneral Elçin Guliyev, Askeri Başsavcı Hanlar Veliyev, Bakü Valisi Eldar Azizov, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Törende, şehitlerin Azerbaycan bayrağına sarılı tabutu alana getirildi. Saygı duruşunda bulunulmasının ve Azerbaycan Milli Marşı’nın seslendirilmesinin ardından şehitlerin öz geçmişi okundu.

Azerbaycan Devlet Sınır Hizmetleri Başkanı Orgeneral Guliyev, şehit askerlerin 2. Karabağ Savaşı’nda da savaştığını, silah arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

Guliyev, şehitlerin aile ve yakınlarına taziye dileklerinde bulunarak, kahraman silah arkadaşlarını hiçbir zaman unutmayacaklarını vurguladı.

Törenin sonunda şehit yakınları tabutlara sarılarak gözyaşı döktü.

Şehitlerin naaşları, silah arkadaşları tarafından omuzda taşınarak 2. Şehitler Hiyabanı’nda defnedilmek üzere araçlara konuldu.

Azerbaycan Devlet Sınır Hizmetlerine ait Mi-17 tipli askeri helikopter dün Hızı bölgesindeki Karaheybet hava eğitim alanında inişe geçerken kaza yapmıştı.

Kazada, 1 albay, 1 yarbay, 5 binbaşı, 4 yüzbaşı, 2 teğmen ve 1 teknik çalışan şehit olmuş, 1 yarbay ve 1 yüzbaşı yaralanmıştı.

 

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap