1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri

Southwest’de Kıyafet Skandalı!

Southwest’de Kıyafet Skandalı!
Southwest'de Kıyafet Skandalı!
0

Kriz Çıktı!

ABD’li havacılık şirketlerinden Southwest Airlines tarafından yapılan bir uçuşta Eve Merie adlı kadının giydiği dekolteli kıyafet nedeniyle sorun çıktı. Eve Merie, firmadan şikayetçi olacağını söyledi.

ABD’de gündem olan kıyafet krizi ülkede tartışmalara konu oldu. Eve Merie adlı kadın sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Southwest Airlines şirketinden şikayet olacağını bildirdi. Independent”in yayınladığı habere göre; Modellik yaptığı belirtilen Eve Merie adındaki kadın yolcu uçağa bindiğinde göğüs dekolteli bir kıyafeti bulunuyordu.

Uçağın kalkışından kısa süre önce rahatsız olan diğer yolcular tarafından kabin ekibine şikayet edilen Evie Merie’nin üzerine bir şey giymesi rica edildi. Eve Merie, kabin ekibi tarafından iletilen bu isteğe sinirlendi ve talebi reddetti.

Red cevabını aldıktan sonra kabin ekibi bir süveter ile kadının yanına geldi ve süveteri giymemesi durumunda uçaktan indirileceğini bildirdi. Southwest skandal olay sonrası herhangi bir açıklamada bulunmadı. Fakat yetkililerin kadın yolcudan özür dilediği ve 100 dolarlık uçuş çeki verdiği söyleniyor.

Olay esnasında bağlantılı uçuşu olduğunu ve bu sebeple süveteri giymek zorunda kaldığını belirten Eve Merie adındaki kadın yolcu; ‘Kendimi adeta aşağılanmış gibi hissettim. Bu kabul edilemez bir durum’ dedi.

Uçağın iniş yapmasından hemen sonra Southwest Airlines‘ın ofisine giden kadın yaşadığı durumdan şikayetçi oldu. Eve Merie şikayetinde; ‘Senede yaklaşık 90 bin dolarlık uçuş yapıyorum ve her uçuşumda Southwest’i tercih ediyordum. Fakat artık sizinle uçmayacağım ve dava açacağım’ dedi.

Yaşanan bu olay sonrası yüzlerce olumsuz tepki alan Southwest Airlines şirketi olayı araştırmaya başladı. Sosyal medyadan da yoğun eleştiri alan şirketin önümüzdeki günlerde yaşanan durum için özür dilemesi ve detaylı bir açıklama yapması bekleniyor.

Dilerseniz ”THY Çalışanlarından %10 Kesinti İddiası” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap