İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. SunExpress DOA Sertifikası İle Tescillendi

SunExpress DOA Sertifikası İle Tescillendi

SunExpress DOA Sertifikası İle Tescillendi

Tasarım Organizasyonu Onayı

SunExpress’in havacılık  şirketi, tasarım ve sertifikasyon alanlarındaki başarılı mühendislik altyapısı ve nitelikleri ile, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından ‘Tasarım Organizasyonu Onayı’ ( Design Organisations Approvals) sertifikası ile tescillenen bir marka oldu.

SunExpress DOA sertifikası ile birlikte EASA tarafından bu alanda Türkiye’de yetkilendirilen ikinci havacılık şirketi oldu. Antalya ve İzmir’in yanında toplam 11 Anadolu kentini direkt tarifeli uçuş seferleri ile hem birbirlerine hem de Avrupa’ya bağlayan SunExpress şirketi, bünyesinde bulunan uçaklar veya diğer ulusal veya uluslararası operatörlerin uçakları için bazı kategorilerde tasarım, tamir ve uçuş koşullarını onaylama hizmeti de vermeye başladı.

SunExpress CEO Yardımcısı Ahmet Çalışkan, “Havacılık sektörünün pandemi dönemi nedeniyle zor günlerden geçtiği bu zamanlarda, böylesine önemli bir yetkilendirmeyi almamız hususunda emeği geçen tüm ekip üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Artık yalnızca filo işleten bir havayolu şirketi değil, aynı zamanda hem ulusal hem uluslararası operatörlerin uçakları için modifikasyon ve tamir hizmeti veren önemli bir havacılık şirketi ortağıyız. Söz konusu hizmetleri verebilme becerisine sahip Türkiye’deki 2 havayolundan biri olarak bu yetkilendirme gerek SunExpress markası gerek Türkiye için oldukça önemli ve gurur verici bir başarı olmaktadır. Bu başarı, havacılık tutkumuz ile beraber Türk havacılığına, ekonomisine ve turizmine desteğimizi yükselterek sürdürme çabalarımızın bir sonucudur” diye belirtti.

Bu zamana kadar kadar söz konusu hizmetler için dışarıdan destek alan hava yolu markası, ‘EASA Tasarım Organizasyonu Onayı‘ yetkisi ile artık sertifikasyon, mühendislik tasarım ve uçuş koşulları onayı paketlerini kendi bünyesinde barındırıp onaylayabilecek. Bu sayede filosundaki uçaklar için modifikasyon ücretlerini önemli ölçüde azaltacak olan hava yolu şirketi, bunun yanında diğer ulusal veya uluslararası operatörlere ve müşterilerine de sertifikasyon, mühendislik tasarım ve uçuş koşulları onayı hizmeti sunabilecek.

 

Dilerseniz ”Corendan Airlines Anadolu Efes İle Anlaştı” haberimize de BURADAN ulaşablirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap