1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
Trendlerdeki Yazı

THY 4 Ekim İtibariyle Yeni Bir Çalışma Dönemine Giriyor

Pandemi dönemiyle birlikte evde çalışma sistemini hayata geçiren THY, 4 Ekim’de hibrit çalışma (yarı ev yarı ofis) dönemine giriyor. Kararı Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi çalışanlarına gönderdiği e-posta ile duyururken, kriz sürecindeki performansın da altını çizdi.

THY 4 Ekim İtibariyle Yeni Bir Çalışma Dönemine Giriyor
0

Bilal Ekşi’nin çalışanlara gönderdiği e-posta:

Sevgili Arkadaşlarım,

4 Ekim itibarıyla yeni bir döneme giriyoruz.

Bildiğiniz gibi pandeminin başlangıcından bugüne; sahadaki birimlerimiz tüm güçleri ile şirketimizin operasyonunu mümkün olan en verimli şekilde sürdürmek için özveriyle gayret ederken, diğer birimlerimiz çoğunlukla evden bu mücadeleye destek oldular.

Tüm zorluklarına rağmen 2020 yılını rakiplerimize kıyasla daha pozitif tamamlamayı başardık. 2021 yılında rakiplerimize göre yine çok daha iyi bir performans sergiliyoruz. Toplamda, henüz pandemi öncesi dönemi yakalayamamakla beraber, kargoda pandemi şartlarını da iyi değerlendirerek 2019 başarısının üzerine çıktık. Yolcu sefer sayılarında da kendi kategorimizde rakiplerimizin önünde güzel bir performans sergiledik. Bu zor zamanda, büyük bir cesaretle, yeni hatlar açıp nerede imkân varsa onu değerlendirmeye çalışıyoruz.

2019’un henüz yaklaşık %70 seviyelerinde olmakla beraber rakiplerimizi baz aldığımızda güzel bir başarıya imza attık. Bu başarıda başta operasyon birimleri olmak üzere tüm ailemizin büyük bir katkısı var. Fedakârlıkla çalışan her bir arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Bu süre zarfında vefat eden aile üyelerimize Allah’tan rahmet, hasta olanlara şifalar diliyorum.

4 Ekimde başlayacağımız hibrit çalışma döneminin, şirketimize yeni bir heyecan katacağına inanıyorum. Uzun zamandır özlediğimiz iş ortamına, arkadaşlarımıza kavuşacaksınız ve yüksek bir motivasyon ile şirketimizin gelişimine katkıda bulunacaksınız. Daha sağlıklı bir gelecek için lütfen aşı takvimine uyalım ve yayınlanan kuralları eksiksiz uygulayalım.

Sevgili Arkadaşlarım,

Yavaş yavaş pandeminin etkilerinin ortadan kalkmaya başladığı bu dönemde 2022 bütçesini de çalışıyoruz. Yeni yılda beklentimiz pandemi şartlarının tamamen ortadan kalkmasa da büyük oranda iyileşme olacağı yönünde. İnşallah, 2023 yılının dip toplamında pandemi öncesi operasyonel sonuçlara ulaşılabileceğini bekliyoruz.

Pandemi şartlarında tüm arkadaşlarımız, ailemizin iş imkânını korumak için sektörde görülmeyen maddi fedakârlıklarda bulundu. Tekrar hepinize teşekkür ederim. Henüz operasyonel performans olarak 2019 şartlarına dönmemiş olsak da fedakârlıkta bulunduğunuz ücretlerinizde kısmı iyileştirmelerde bulunuldu. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda şirketimiz iyi performans gösterdiğinde tüm çalışanları memnun edecek kararlar alınmıştı. Şimdi, hep beraber şirketimizin 2021 yılında da bütçemizin ilerisinde sonuç almasını hedefleyelim. Şirket iyi oldukça çalışanlar, çalışanlar iyi oldukça şirketimiz daha iyi günlere erişecektir.

Sevgili Arkadaşlar,

Şirketimizi hep beraber büyütüyoruz. Zorlukları beraber aşıyoruz. Sıkıntıları beraber paylaşıyoruz. Gayretiniz ve sabrınız ile 2021 yılını daha güzel neticeler ile bitirdiğimizde hep beraber bu sonucu kutlayacağız.

4 Ekimde başlayacak hibrit çalışma döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Yazar Hakkında

Hayatım Ucakkazalari.com :)

Yorum Yap