1. Ana Sayfa
  2. Havacılık Haberleri
  3. THY Diamond Statüsüne Lâyık Görüldü
Trendlerdeki Yazı

THY Diamond Statüsüne Lâyık Görüldü

featured

Dünyanın en çok uluslararası noktasına uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi Türk Hava Yolları, önceki yıl (2020) başlayıp bu yıl da olumsuz etkisini devam ettiren korona virüs süresince de en fazla uçuş gerçekleştiren havayolu şirketlerinden biri olmayı başardı. Bayrak taşıyıcı havayolumuz, bu süreç zarfında, pandemi şartları uyarınca sunduğu ekstra güvenli seyahat deneyimi ve almış olduğu kapsamlı hijyen tedbirleri ile APEX (Airline Passenger Experience Association) tarafından gerçekleştirilen APEX Health Safety değerlendirmesinde en yüksek statü olan Diamond seviyesinde ödüllendirildi.

Havayolu şirketlerini, şu an aktif olan pandemi döneminde almış oldukları hijyenin tedbirin ve önlemlerin Gold, Platinum ve Diamond statülerinde kategorize eden değerlendirmede açılan online denetim formundaki 10 kategoriden 75 temas noktası ile ilgili sorulara sağlık ve hijyen tedbirlerine ilişkin yanıtlar, somut göstergeler esas alınarak katılımcılar tarafından işlendi. Diğer havayollarıyla birlikte puanlandırılan milli havayolu en yüksek sağlık ve güvenlik seviyesini ifade eden Diamond statüsünü elde ederken, kıyas götürmeyen hizmet yaklaşımının kalite ve benzersizliğini olağanüstü şartlarda da korumayı başardı.

Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte, misafirlerinin sağlıklı ve güvenli seyahat etmeleri amacıyla kapsamlı tedbirler ve bu yönde geliştirilen yenilikleri titizlikle işleme koyan Türk Hava Yolları’nın Diamond statüsünü temininde; markanın yer hizmetlerindeki temassız check-in süreçleri, sosyal mesafe uygulaması, girişlerde ateş ölçümü, havaalanındaki Kovid-19 testi hizmetlerinden, uçak içerisinde alınan sosyal mesafe tedbirleri, ekstra temizlik önlemleri, uçuşlarda görevlendirilen hijyen uzmanları ve tüm yolculara sunduğu hijyen kitlerine kadar onlarca kriter göz önüne alındı.

Covid-19 un hâli hazırda devam etmesi, değişime müsait şartlar uyarınca alınması gereken tedbirler zaman zaman farklılık gösterse de bir süreklilik gerektirdiğinden, değerlendirmede yer alan tüm havayollarının pandemi kaynaklı aldıkları tedbirler ve tatbik ettikleri bu yönlü uygulamalar her üç ayda bir denetlenerek statülerinin devamlılığı takip edilecek.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı sonuçları değerlendirirken; “Yolcularımızın, pandemi koşullarında da seyahatlerini sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmelerine yönelik aldığımız kapsamlı hijyen tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam ediyoruz. Bu dönemde başta uçuşlarımızda görevlendirdiğimiz Hijyen Uzmanı kabin ekiplerimiz, tüm yolcularımıza sunduğumuz hijyen setlerimiz olmak üzere, havalimanları ve uçaklarımızda aldığımız tedbirlerle yolcularımızın seyahatleri boyunca kendilerini daha güvende hissetmelerini sağladık. Güvenli seyahat standartlarımızın, en yüksek seviye olan Diamond statüsünde karşılık bulması bizim için memnuniyet verici. Yolcularımıza mümkün olan en iyi seyahat deneyimini sunabilmek adına özveriyle çalışmayı sürdüreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

APEX CEO’su Dr. Joe Leader ise konuyla ilgili yaptığı konuşmada; “Türk Hava Yolları, hastane seviyesinde sunduğu sağlık güvenliği uygulamaları ile birlikte yolcularına  Diamond sertifikalı inanılmaz bir yolcu deneyimi yaşatıyor. Havayolu şirketi, 127 ülkeyi kapsayan geniş uçuş ağı üzerinde ele aldığı yolcu sağlığı güvenliği planını, KOVİD-19 salgınının başlangıcından itibaren adım adım uygulamaya geçirdi. APEX, Türk Hava Yolları’nın dünya genelinde yolcu güvenliği konusunda sergilediği bu inanılmaz bağlılık ve gayretini takdir ediyor.” dedi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 1 sene önce

    Turk hava yollarını tebrik ederim

  2. Tebrik ederim Türk hava yollarınada bu yakışırdı zaten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.